7 veiksmai, kurie padės jaustis geriau
13 rugsėjo, 2016 | Autorius: Andrius Pekarskas
Įsivaizduokime, kad visi mūsų veiksmai yra kaupiami tam tikrose talpyklose: rašydami kaupiame „kūrybiškumo“ talpyklą, eidami į sporto salę – „sveikatos“, skaitydami – „išminties“ talpyklą. Tuomet mūsų gyvenimo kokybę galime apibūdinti tų talpyklų užpildymo lygiu. Kuo daugiau užpildome talpyklas – tuo labiau investuojame į save. Naudos gauname taip pat atitinkamai: lavindami tam tikrus įgūdžius,tampame geresni toje srityje.
Dauguma mūsų nepripažįsta smulkių veiksmų svarbos. Manome, jog nereikšmingi įpročiai, smulkios problemos niekaip nelemia mūsų sėkmės. Tačiau, kaip ir finansinių investicijų atveju, šios smulkmenos ilgainiui virsta svarbiomis aplinkybėmis. Jei norime pasiekti sėkmę,turime atsižvelgti į smulkmenų svarbą.
Sveikai maitinkitės
Skirti laiko sveikai pavalgyti – būtina. Taip galime išlikti sveiki. O jei nesirūpinsite mityba, nemažai šansų, kad ateis toks laikas, kai prireiks vizito pas gydytojus. O tai ne tik kainuos daugiau pinigų, bet ir užims daugiau laiko. Na o jeigu vistiek sunku rasti laiko, bandykite vienu šūviu nušauti du zuikius: skaitykite pusryčiaudami, aptarkite verslo reikalus pietaudami, o vakarieniaukite su jums brangiais žmonėmis. Galime rasti būdų, kaip būnant užimtam sveikai ir greitai pavalgyti, tik reikia pasitelkti fantaziją. Pripratus, sveikai valgyti nebus sudėtinga, tačiau jausitės žymiai geriau.
Treniruokitės
Fizinė mūsų būklė lemia ir protinę veiklą. Ypač jeigu dirbate sėdimą darbą, labai svarbu skirti nors valandėlę per dieną mankštai, treniruotei, jogos užsiėmimui ar galų gale intensyviam pasivaikščiojimui. Juk tikrai geriau pajudėti, būti sveiku ir žvaliu, nei paskui nutukti,apsileisti ar susirgti kuom nors.
Atsikelkite tada, kai reikia.
Vien tik nusistatyti žadintuvą negana – reikia dar ir turėti valios atsikelti. Jei atsikėlėte numatytu laiku, vadinasiištesėjote pirmąjį sau duotą pažadą. Jei nekreipsite dėmesio į žadintuvą ir toliau miegosite, diena prasidės nevykusiai. Juk svarbu laikytis duoto žodžio. O koks gali būti paprastesnis būdas kasdien lavinti šią savybę?
Užrašyk bent 10 idėjų kasdien
Iš pradžių tai gali atrodyti sunku, gal net neįmanoma, tačiau po kažkurio laiko gali tapti sunku iš gausybės idėjų atrinkti 10, kurios būtų vertos užrašyti. Turėkit su savimi užrašų knygutę ar pasirašykite kilusias idėjas telefone. Darykite tai kasdien ir nustebsite, kokia daugybė idėjų jums kils.
Medituokite
Jei jums žodis „meditacija“ nepatinka, galite tai vadinti tiesiog sėdėjimu ar dienoraščio rašymu. Mums visiems reikia nors kiek laiko, kad galėtume susitvarkyti su savo mintimis. Dauguma sėkmingų žmonių medituoja, skiria bent kelias minutes apmąstymams. Arba aiškinasi,kas kelia nerimą, kas patinka, kas svarbu ir ką reikia daryti toliau. Tokiu būdu galite rasti problemos sprendimą dar iki tol, kol ta problemataps didelė. Nejaugi nerasite bent 10 minučių per dieną, kad galėtumete įsiklausyti į save ir suprasti, kas geriausia jums?
Skaitykite nors pusvalandį per dieną.
Dažnai pagalvojame, kad neverta dėl kelių minučių trauktis knygos. Tačiau paskaičiavus, pusvalandis skaitymo per dieną ir nestora knyga bus įveikta per porą savaičių. Tai jau dvi knygos per mėnesį, 24 per metus. O juk atrasti laisvą pusvalandį per dieną ne taip ir sudėtinga: galime skaityti viešajame transporte ar ko nors laukdami. Skaitydami galime sužinoti daug naujų ir įdomių dalykų, kurie tikrai pravers ateityje.
Prieš užmiegant apmąstykite dieną.
Prieš einant miegoti užrašykite, kas gero nutiko per dieną, kokius darbus įvykdėte, kuom džiaugiatės. Taip pat ką rytoj norėtumėte padaryti kitaip, geriau. Tai padės tiek ir pasidžiaugti savo pasiekimais, tiek ir atrasti būdų, kaip galite tai atlikti geriau. Bus lengviau judėti į priekį ir atrasti motyvacijos. Viskas, ko jums reikės – 5 minučių prieš miegą ir popieriaus lapo.