Straipsniai

Kaip sumažinti išsiblaškymą?

30 rugpjūčio, 2016 | Autorius: Andrius Pekarskas

Šiais laikais viskas aplink reikalauja mūsų dėmesio: įvairūs išmanūs prietaisai, elektroniniai laiškai, pranešimai ir socialiniai tinklai. Visi šie „pagalbininkai” nuolat varžosi dėl mūsų dėmesio. Išsiblaškymo padariniai mūsų asmeniniam bei profesiniam gyvenimui buvo įrodyti ir moksliškai. Mokslininkai Kalifornijos Irvino universitete nustatė, kad įprastai ofiso darbuotojui po išsiblaškymo grįžti prie savo darbų ir vėl susikaupti užtrunka vidutiniškai 25 minutes. Ir eksperimentas parodė, kad kai darbą kažkas pertraukia, darbo efektyvumas ir tikslumas krenta 20 proc.

Šie veiksmai padės Jums žymiai sumažinti išsiblaškymą, padidinti susifokusavimą ir pasiekti geresnių rezultatų.

  1. Apribokite skaitmeninius prietaisus.

Suskirstykite dieną laiko blokais, atskirą bloką skirkite darbui, kitą treniruotei ar kitai fizinei veiklai dar kitą artimiesiems. Taip pat išjunkite telefoną bei kompiuterį. O jeigu patiems sunku susilaikyti, galite rasti programėlių, kurios išjungia socialinių tinklų ar naujienų portalus konkrečiam laikui.

Daugiau patarimų apie laiko valdymą ir praktinius mokymus galite rasti ČIA.

  1. Nepamirškite pertraukų.

Juk mūsų kūnas nėra mašina. Jeigu jums atrodo, kad galite dirbti ištisą savaitę be sustojimų, nereiškia, jog mūsų protas ar kūnas yra tam sutverti.

  1. Prižiūrėkite savo fizinę būklę.

Sportas, pakankama miego trukmė, sveika mityba. Tai tik keli dalykai, kuriuos galime daryti tam, jog visada būtume sveiki, žvalūs ir energingi.

  1. Išjunkite savo išmaniojo telefono pranešimus.

Savo išmanųjį telefoną per dieną tikrinkite tik tam tikrą skaičių kartų ir tik nustatytu laiku. Susiplanuokite atskirą valandą, kad galėtumėte atsakyti į visus el. laiškus, žinutes ar socialinių tinklų pranešimus. Atsikratykite įpročio nuolat žvilgčioti į ekraną ir tik sulaukę pranešimo pulti jo tikrinti.

  1. Atlikite sunkiausius ir labiausiai baimę keliančius darbus ryte.

Turite atsakyti į svarbų laišką? Apmokėti sąskaitas? Ar atlikti dar kokį nors nemalonų darbą? Padarykite jį iš pačio ryto, tik atsikėlus ir galėsite jį išbraukti tiek iš savo uždoučių sąrašo, tiek iš savo minčių. Taip nebeliks laiko atidėliojimams, diena bus produktyvesnė ir nereikės visą laiką galvoti apie tą nemalonią užduotį.

  1. Nebendraukite su negatyviais žmonėmis.

Juk nevisada pavyksta visiškai jų išvengti. Bet pasistenkite skirti jiems kuo mažiau laiko. Tai tie žmonės, kurie visada vaidina aukas, yra užstrigę praeityje, dėl visko skundžiasi. Ar tiesiog tie, kurie siurbia energiją iš jūsų ir verčia jaustis blogai. Pasistenkite, kad jūsų aplinkoje būtų kuo daugiau pozityvių, produktyvių, ambicingų ir į tikslą susitelkusių žmonių.

Puiki proga susipažinti su gausybe pozityvių žmonių, kurie padės jums judėti į priekį bus Gruodžio 1 – ąją vyksianti lyderystės konferencija Live2Lead: Lietuva. Daugiau informacijos galite rasti ČIA.

 

Kiti straipsniai

10 liepos, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Gyvenimo būdas arba kaip atrasti savo pašaukimą
25 birželio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Švietimas ir savirealizacija. Arba kodėl nustojame pažinti save?
15 gegužės, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Laimė ir saviraiška, kaip tai susiję?
4 gegužės, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
5 dažniausios priežastis, kodėl bijome pokyčių
17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer