Straipsniai

4 paprasti veiksmai, leidžiantys tapti geresniu lyderiu

22 birželio, 2016 | Autorius: Aurimas Sendzikaitis

Kiekvienas efektyvus lyderis žino, kad visada yra vietos augimui ir tobulėjimui. Negalime tiesiog sustoti, patapšnoti sau per petį ir sakyti, kad tai viskas, kas įmanoma. Jeigu jūs tikrai norite padaryti poveikį, turite rasti būdų pagerinti situaciją, pranokti save, ištobulinti įgūdžius. Noras siekti daugiau, žengti žingsnį į priekį – štai kas padaro jus efektyviu lyderiu.

Tokia tiesa: yra skirtumas tarp gero ir puikaus. Yra skirtumas tarp priimtino ir išskirtinio. Ir jums spręsti, kurioje pusėje norite būti.

John C. Maxwell kartą yra pasakęs: „Niekas nepasiekia kažko didingo įdėdamas tik minimalias pastangas. Jokios komandos netampa čempionėmis be pasiaukojimo atiduodant paskutines jėgas”.

Trumpai tariant, efektyvus lyderis niekada nesustoja tobulėti. Tačiau, tai nereiškia tiesiog labiau stengtis. Yra keli svarbūs veiksmai, kurie gali padidinti jūsų efektyvumą. Štai jie:

1. Deleguoti sprendimus

Išdidūs lyderiai siekia viską atidžiai kontroliuoti, manydami, kad jie geriausiai gali priimti kiekvieną sprendimą. Tai darydami, jie didina savo ego, tačiau susilpnina komandą. Priešingai jiems, išmintingi vadovai nuoširdžiai tiki, kad jie ne visada žino geriausiai – todėl jie nesistengia priimti kiekvieno sprendimo. Vietoje to, jie įgalina savo komandą prisidėti savo patirtimi ir surasti savarankišką sprendimą.

2. Išreikšti dėkingumą

Lyderiai, parodantys dėkingumą, retai siekia pasididžiavimo. Jie neprisiima laurų sau, išaukština savo komandos pastangas ir taip suteikia jiems dar daugiau pasitikėjimo.  Nuolatinis komandos stiprių savybių ir nuopelnų įvertinimas primena lyderiui, kokia svarbi yra talentinga komanda.

3. Pagelbėti kitiems

Didūs žmonės visada siekia savęs neišaukštinti. Jų vizija aprėpia ne tik asmeninius interesus, tačiau ir kitų žmonių poreikius. Aukodami laiką padedant kitam žmogui, lyderiai patvirtina, kad santykiai yra svarbūs ir jų nepamina išaukštindami save prieš kitus.

4. Prašyti grįžtamojo ryšio

Kuklūs lyderiai žino, kad jie negali būti sėkmingais be komandos prisidėjimo ir bendradarbiavimo su jais. Todėl jie vengia bet kokių veiksmų, kurie gali suvaržyti kitus ar įbauginti juos reikšti savo nuomonę. Lyderiai asmeniškumus palieka nuošalyje ir pasitiki savo artimiausiais žmonėmis, įsiklausydami į jų nuomonę apie silpnąsias vietas.

Tai yra sunkiausias dalykas padaryti, tačiau jis duoda didžiausią naudą.

Kai leidi kitiems duoti grįžtamąjį ryšį apie savo vadovavimą ir lyderystę, turi galimybę pažiūrėti į save iš šalies, ištaisyti silpnybes ir tapti dar geresniu lyderiu.

Daugiau vertingų patarimų, kaip tapti geresniu lyderiu, galėsite išgirsti didžiausioje Baltijos šalyse lyderystės konferencijoje, kuri vyks gruodžio 1 – ąją Vilniuje. Daugiau informacijos ČIA

Originalus straipsnis

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
11 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Santykiai – būtinasis žmogaus poreikis
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer