Straipsniai

5 pinigų taupymo klaidos

3 rugsėjo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas

5 pinigų taupymo klaidos

Pinigų taupymas atrodo gana lengvas ir paprastas dalykas, tačiau vistiek yra žmonių, kurie taupydami padaro esminių klaidų ir dar labiau pablogina savo finansinę situaciją vietoj to, kad ją pagerintų.

Štai kelios pagrindinės klaidos, kurios daromos taupant:

Klaida Nr. 5: sustoti leisti pinigus.

Viena klaida, kurią žmonės daro – nustoja leisti pinigus. Nors tai atrodo savaime aiškus dalykas norint sutaupyti, problema tame, kad dėl neapdairumo išlaidų karpymas ilgainiui gali reikšti dar didesnes išlaidas.

Norintys sutaupyti turėtų nebeleisti pinigų nebūtinoms reikmėms, bet ne profilaktiniams dalykams, priežiūrai ar remontui. Pavyzdžiui, jūs galite sutaupyti dabar nenueidami pas odontologą profilaktiniui patikrinimui, tačiau ilgainiui tai gali privesti prie didelių problemų, kurios reikalaus dar didesnių išlaidų. Tas pats galioja ir automobilio ar būsto priežiūrai.

Ką daryti: atlikite profilaktinę priežiūrą ar remontą. Neverta rizikuoti savo bei aplinkinių sveikata, norint sutaupyti ir neatliekant prevencinės priežiūros. Juolab, to neatlikus, išlaidos ateityje gali būti kur kas didesnės.

Klaida Nr. 4: pirkti tą, kas pigu, nekreipiant dėmesio į vertę.

Žmonės dažnai mano, jog geriausias būdas sutaupyti – pirkti tik tai, kas pigiausia.

Kartais tai gali suveikti, tačiau esminis dalykas norint sutaupyti – pirkti tai, kas turi geriausią vertę. Pigiausių įrankių, kurie tarnaus vienus ar porą metų pirkimas vietoj tų, kurie kainuoja dvigubai brangiau, tačiau yra ilgaamžiai, galiausiai baigiasi dar didesnėmis išlaidomis, kadangi juos reikia vėl ir vėl keisti.

Ką daryti: pagrindinis būdas sutaupyti – išmokti pirkti vertę.  Kaina – tai tik vienas iš faktorių, kuriuos turėtumėte apsvarstyti prieš ką nors perkant. Kiti svarbūs faktoriai: kiek ilgai tas daiktas tarnaus, kokios garantijos suteikiamos ir kaip dažnai tai bus naudojama. Išmokus pirkti dėl vertės o ne dėl kainos, ilgainiui galima daug sutaupyti.

Klaida Nr. 3: manyti, kad yra greitas sprendimo būdas.

Kai žmonėms reikia sutaupyti pinigų, jie dažniausiai ieško greito sprendimo būdo tam, kad sumažintų išlaidas. Jie nori iškart išspręsti problemą ir mažina išlaidas vieną po kitos galvodami, kad jos padės. Kai tai nesuveikia, jie dar pradeda taupyti dar labiau, tikėdamiesi, kad bent tai padės.

Ką daryti: svarbu nuo pat pradžių suprasti, kad taupymas neišspręs iškart visų problemų, tai reikalauja laiko ir pastangų. Kai jau įsipareigojate tai daryti ilgą laiką, išvengsite susierzinimo jeigu viskas iškart nebus taip, kaip norite ir žinosite, kad norint taupyti sėkmingai reikia kantrybės.

Klaida Nr. 2: nuostata, kad reikia varžyti save.

Daugelis galvoja, jog taupymas reikalauja savęs varžymo ir malonių dalykų atsisakymo, kas sukelia dar daugiau nemalonių emocijų taupant. Norint išvengti tų emocijų, jie atidėlioja taupymą. Kuo ilgiau jie laukia, tuo problema darosi sunkesnė ir tuo sunkiau bus vėl sutvarkyti finansus.

Ką daryti: iš tikrųjų taupymas neturi būti skausmingas, tačiau reikia pakeisti savo apsipirkinėjimo bei pinigų leidimo įpročius. Mokymasis, kaip nepermokėti už kasdienius daiktus bei paslaugas jų neatsisakant yra geriausias būdas pradėti taupyti.

Klaida Nr. 1: įsitikinimas, kad esminiai pokyčiai nėra būtini.

Dauguma galvoja, kad gali išmokti taupyti nepadarydami jokių esminių pokyčių savo kasdieniniame gyvenime. Tokiu būdu taupymas niekada netaps ilgalaikis procesas ir neatneš tokios naudos, kokią galėtų.

Ką daryti: reikia išsiugdyti taupymo įpročius ir stengtis, kad jie taptų kasdienės veiklos dalimi. Išmokę taupymo paslapčių, jūs galite būti tikri, kad pinigų užteks visiems jūsų poreikiams ir dar galėsite dalį atidėti savo finansinei būklei gerinti.

Kiti straipsniai

UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer