Straipsniai

Ko reikia geram gyvenimui?

27 gegužės, 2016 | Autorius:

 

Kas visą gyvenimą verčia mus jaustis sveikais ir laimingais? Jei sugalvotumėte dabar pasirūpinti savo šviesia ateitimi, į ką jūs investuotumėte savo laiką ir energiją?

Neseniai atliktas tyrimas tarp Millennium (karta gimusi po 1981 metų ir 2000 – uosius sutiko dar būdami jaunais) kartos žmonių. Tyrimo esmė buvo išsiaiškinti svarbiausius gyvenimo tikslus. Taigi daugiau nei 80 proc. respondentų kaip svarbiausią jų gyvenimo tikslą pažymėjo tapti turtingais. Ir sekantis geidžiamiausias tikslas (pažymėjo 50 proc.) buvo tapti įžymybe.

Mums nuolat yra sakoma, kad būtina susirasti gerą darbą, būti kantriems ir siekti daugiau. Susidaro įspūdis, kad būtent to turime siekti norint gyventi geriau. Pilnas gyvenimo paveikslėlis su žmonių priimtais sprendimais ir jų pasekmėmis – praktiškai mums neprieinamas. Dauguma mūsų žinių apie žmogaus gyvenimą yra grindžiamos tuom, ką žmonės prisimena iš savo praeities, o kaip žinote, žvelgiant į praeitį negalime pasigirti šimtaprocentiniu regėjimu . Mes daug ką pamirštame, o tai, ką prisimename, dažnai yra  iškreipta neatpažįstamai.

[media]

[/media]

 

Bet kas būtų, jei mes galėtume pamatyti žmogaus gyvenimą taip, kaip jis vystosi bėgant laikui?

Kas būtų, jei mes galėtume stebėti žmones nuo paauglystės iki senatvės, išanalizuoti padarytų sprendimų rezultatus ir nustatyti, kas iš tikrųjų padaro juos sveikais ir laimingais?

Vienas iš Harvardo tyrimu apie suaugusiųjų gyvenimą laikomas ilgiausiu visoje istorijoje. 75 metus buvo stebimi 724 vyrų gyvenimai. Metai iš metų respondentai pildė anketas ir atsakinėjo į klausimus apie darbą, asmeninį gyvenimą, sveikatą.

    Ko verta pasimokyti iš dešimčių tūkstančių puslapių informacijos, surinktos per visą tyrimo laikotarpį?

Taigi, šios pamokos ne apie turtą ar šlovę ir ne apie sunkų darbą. Po 75 metų trukusių tyrimų tapo visiškai aišku, kad laimingesniais ir sveikesniais mus daro geri santykiai. Taškas.

Mes sužinojome pirmąją pamoką – tai, kad santykiai su žmonėmis labai naudingi, o vienatvė žudo. Pasirodo, kad tiriamieji, kurie turi stiprius ryšius su šeima, draugais, bendruomene yra laimingesni, sveikesni fiziškai ir jie gyvena ilgiau nei vyrai, netekę bendravimo su kitais.

O vienišumo būsena, kaip paaiškėjo, nuodyja. Jei žmonės yra izoliuoti nuo kitų daugiau, nei jie būtų norėję, jie jaučiasi mažiau laimingesni ir jų sveikata vis blogėja, smegenų funkcija silpnėja ir  daro įtaką jų gyvenimo kokybei.

Markas Tvenas rašė: „Nėra laiko – toks trumpas gyvenimas –  pykčiams, atsiprašymams ir reikalavimams. Yra laiko tik meilei . . ”

Taigi kopdami į finansines viršūnes nepamirškime, kad geras gyvenimas prasideda nuo gerų santykių.

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
11 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Santykiai – būtinasis žmogaus poreikis
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer