Straipsniai

Nuostatos apie pinigus

6 gegužės, 2019 | Autorius: Andrius Pekarskas

   Nuostatos apie pinigus

Tai, į ką mes atkreipiame dėmesį, maitinasi mūsų energija ir auga. Jei jūs nuolat grįžtate prie neigiamų minčių apie pinigus( o tai atsitinka dėl to, kad pinigų trūkumas – ne pats maloniausias dalykas), situacija tik blogėja. Pinigų neatsiranda vien tik todėl, kad jūs nenorite būti tokioje situacijoje.

Pirmiausiai reikia paklausti savęs, ar priimate pinigus? Dauguma atsakys: „Žinoma, noriu turėti pinigų“. Bet paprastai žmogus turi daug nuostatų ir vienaip ar kitaip nepriima pinigų, ir tai pasireiškia jo gyvenime, pavyzdžiui, jis randą darbą, už kurį mažai moką arba visai nemoka, ir daugelis panašių situacijų.

Nelengva keisti savo mąstymą teigiama linkme, nes esame įpratę stereotipiškai matyti ir to nepastebime, tai neigiamos mintys įsitvirtina mumyse. Be to stipriai veikia aplinka kurioje esame.

Tai gi apžvelkime dažniausias nuostatas, trukdančias gauti didesnes pajamas.

  • Nors nedaug, bet užtat nuolat. Labai dažnai mes neįvertiname savo gebėjimų ir įgūdžių ir sutinkame gauti mažesnę algą. Sakoma, paukštis rankoje geriau nei . . . Baisu rizikuoti savo vieta, o jei nepavyks, apgaus, pasikeis aplinkybės. Daugelis žmonių nelinkę tikėti, kad jų patirtis ir žinios gali buti paklausios, ir eina dirbti nuobodų nemėgstamą darbą, nebando mokytis naujų dalykų ir tampa niekam nereikalingi. Tokiems žmonėms nugali finansinio saugumo jausmas.
  • Pokyčių baimė. Mes visi turime daug baimių, prisiminimų apie nesėkmes praeityje. Labai baisu tai pakartoti ir todėl pokyčiai labai gąsdina. Tačiau, kaip paprastai, tai ko labiausiai bijome, ir yra durys, už kurių slypi sėkmė. Šios durys atveria daugiau galimybių žmogui išlįsti iš kasdienybės, pradėti naują verslą, įsisavinti naują profesiją, pradėti naują gyvenimą, rizikuoti ir laimėti.
  • Žema savivartė. Šis reiškinys pasitaiko labai dažnai ir kyla iš aprašyto gyvenimo budo – tai nemylima nuobodi arba be perspektyvos veikla nešanti pinigus, kurią, be kita ko, bijome prarasti. Kaip tokiame gyvenime gali atsirasti įgūdžių, pasiekimų, tarp jų ir materialinės gerovės. Pasaulis mus vertina pagal mūsų vidinę vertę, ir jei ji menka, tada dosnumo iš jo nesulauksime. Gebėjimas veikti, pradeda viską iš naujo, rizikuoti, jei reikia, pasikeisti viduje, kelia savigarbą, o kartu su ja – ir pajamas.
  • Nuo manęs niekas nepriklauso. Mes viskuo apkaltiname aplinkinius, ar šykštuolį viršininką, kuris nemoka pinigų, ar artimuosius, kurie neleidžia augti ir uždirbti dagiau, ar vaikystę ir praeitį ž, kur nebuvo įskieptinos tiesingos nuostatos apie pinigus. Bet mes patys leidome situacijai vystytis šia kryptimi, bet lengviausias būdas kaltinti kitus: pasaulis neteisingas ir nėra jokios prasmės ą nors daryti, nes viskas jau pagriebta ir pasidalinta, mums vistiek nieko neliko – nuo mūsų niekas nepriklauso.
  • Nenoras atsikelti nuo sofos (išeiti i komforto zonos). Atvirai kalbant, daugelis iš mūsų tingi pakilti nuo sofos ir pradėti kažką veikti. Norint ko nors pasiekti, reikia stengtis ieškoti galimybių, pasiūlymų, siūlyti pačiam, nuolat tobulėti ir keistis. Tačiau labai dažnai mes nenorime arba negalime būti aktyvus – ieškoti laiko naujo, priimti sprendimų ir prisiimti atsakomybę už savę.
  • Lengviau būti ekonomiškiems. Sėkmingi žmonės nuo neesmingų skiriasi tuo, kad sėkmingi susikoncentruoja į sėkmės siekimą, o nesėkmingi – kaip išgyventi nesėkmės. Žinia ta, kur dėmesys, ten ir energija, t.y. mes gauname tai apie ką galvojame. Galvojame apie ekonomiškumą – gauname kuklų gyvenimą. Galvojame apie didelius dalykus – gauname daugiau.

O dabar pažvelkite į save. Ar turite bent vieną iš šių savybių ? Ir jei radote laikas jų atsikratyti. Gaukite naujų žinių ir sukurkite savyje didžiausią vertę. O pinigų gausite visada tiek, kiek esate verti.

 

Kiti straipsniai

17 kovo, 2020 | Autorius: Andrius Pekarskas
8 klausimai apie finansus ir NT karantino metu
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer