Straipsniai

Tobulėjimo reikšmė žmogaus gyvenime

11 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas

Kiekvienas iš mūsų turi įgimtas asmenines savybes, gebėjimus ir talentus. Vieniems iš mūsų pakanka to, kas įgimta, o kiti siekiame atrasti gyvenimo prasmę. Tik nuo mūsų pačių pasirinkimo priklauso kaip bus praleista kiekviena diena – kasdieninėje rutinoje ar ieškant visapusiško asmens tobulėjimo.

Žmogaus tobulėjimas apima penkias pagrindines sritis: sveikatos, dvasingumo, finansų, saviraiškos ir santykių. Tobulėjimas – ilgas procesas. Tai žmogaus pastangos ir konkretūs veiksmai, dažnai tai išėjimas iš komforto būsenos. Tik kasdienio tobulėjimo dėka žmogui duodama išsigryninti tikrąsias gyvenimo vertybes.

Tobulėjimą galima išskirti  į du etapus: trumpalaikį ir ilgalaikį. Trumpalaikis, kai kažko siekiame vien dėl to, kad tai reikalinga einamuoju momentu – pavyzdžiui užsienio kalbos mokymasis. Ilgalaikis tobulėjimas – viso gyvenimo atskaitomybė sau pačiam, kai mažais žingsneliais įvertini gyvenimo pamokas ir atrandi raktą į sėkmingą ir harmoningą gyvenimą.

Dažnai tenka išgirsti, kad žmogus, turintis išsilavinimą, turi įgūdžius užsidirbti duonai. Tačiau gyvendami šiame laikmetyje vis labiau suvokiame – to nepakanka, kad gyvenime jaustume pilnatvę. Daugelis paklaustų  – tai kodėl mums yra toks svarbus tobulėjimas? Pirmiausia kiekvienas iš mūsų susimąstome ar mes savo kasdienybėje darome veiksmus, kurie kuria mūsų gyvenimo pilnatvę ir vertę. Kaip pavyzdį įsivaizduokime knygos skaitymą. Vienas žmogus skaito knygą, kuri yra tiesiog graži istorija. Kitas žmogus – motyvacinę ar mokomąją knygą. Žinoma, abu skaitytojai turiningai praleidžia laisvą laiką, nes jiems abiems patinka skaityti. Tačiau akivaizdu, kad didesnė išliekamoji vertė yra skaitančio motyvacines ir mokomąsias knygas. Jau vien dėl to, kad perskaitytos mintys įkvepia imtis veiksmų, kurie suteiktų gyvenimui daugiau spalvų. Atsiranda savaiminis, tarsi įprastas laisvalaikio procesas – tobulėjimas skaitant atsirinktas ir laiko patikrintas knygas.

Tobulėjimui yra labai svarbi teigiama aplinka, kuri formuoja mūsų požiūrį, skatina niekada nesustoti.

Sąmoningo tobulėjimo žingsniai ­- kai pats žmogus pajaučia, kad pradeda augti. Sunkiausia yra išlaikyti balansą – nenukrypti į materialią ar dvasingumo pusę.

Tegul jūsų mintys būna raktas į pasirinktas tobulėjimo sritis, kurioms išnaudojate kiekvieną savo nuostabaus gyvenimo dieną.

Kiti straipsniai

15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
8 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Finansinis žodynas
4 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Asmeniniai finansai
16 gegužės, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Banko klaida jūsų naudai
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer