Straipsniai

4 dalykai, kuriuos daro nepaprastai laimingi žmonės.

24 lapkričio, 2015 | Autorius: Aurimas Sendzikaitis

 

Laimė: visi jos nori, tačiau ne visi ją randa. Bet yra ir gerų, ir blogių žinių: deja, maždaug pusė mūsų laimės yra nulemta mūsų paveldimų bruožų. Taigi mes patys negalime to kontroliuoti.

Tačiau tai reiškia, kad kitą pusę veiksnių, darančių mus laimingais visiškai galime patys kontroliuoti!

Galime kontroliuoti santykius, savijautą, karjerą ir t.t. Taigi jeigu ir esi genetiškai niūrus, vistiek gali daryti dalykus, kurie tave privers jaustis geriau.

Štai ką galite išbandyti:

  1. Susirasti gerų draugų.

Lengva susirasti partnerių, klientų ar darbuotojų tinklą, nes bendradarbiavimą su jais skatina atlygis (pelnas, alga ir panašiai). Tačiau bendravimas su tikrais draugais (ne tik profesinėje srityje ar socialiniuose tinkluose) ne visada atneša apibusę naudą.

Didindami tikrų draugų gretas jūs galite jaustis laimingi, jausti, kad jūsų gyvenimas turi prasmę.

Taigi ieškokite draugų tiek darbe, tiek kitose veiklose, ieškokite draugų visur.

  1. Nuolat išreikšti dėkingumą.

Pasak tyrimų šeimos, kurios išreiškia dėkingumą už tai, kad turi vienas kitą, tampa daugiau prisišisusios, pagerina santykius bei pasitenkinimą jais.

Taip pat tas galioja ir darbe. Išreiškite dėkingumą darbuotojui už gerai atliktą darbą ir jūs abu geriau pasijusite.

Kitas lengvas būdas dėkingumui reikšti yra kiekvieną vakarą surašyti nors kelis dalykus, dėl kurių jaučiatės dėkingi.  Ištirta, kad tai per 10 savaičių padidina laimės jausmą 25 procentais.

  1. Aktyviai siekti savo tikslų.

Būkite dėkingi už tai, ką turite tačiau stenkitės pasiekti  daugiau. Jeigu siekiate kokio nors didelio tikslo, po kiekvieno nors ir mažo pasiekimo, kuris priartina jus prie savo tikslo, paplekšnokite sau per petį.

Taip pat nelyginkite saves su tokiu, kokiu norite tapti. Lyginkite save su savimi kokiu buvote pries keletą dienų. Tada jūs turėsite daugiau priežasčių jausti pasitenkinimą savimi.

  1. Daryti tai, ką geriausiai sugebi kuo dažniau.

Menininkai dažnai yra laimingesni, net ir gaudami mažesnį atlygį nei įvairių sričių specialistai. Tikriausiai dėl to, kad jie mėgaujasi tuo, ką daro, jaučiasi labiau patenkinti savimi, o tai  suteikia ir laimės.

Žinoma, tai nereiškia, kad reikia viską mesti ir daryti tik tai, ką mėgstate. Tačiau visada galime atrasti būdų, kaip tai daryti dažniau: perduoti užduotis kitiems, suburti komandą.

Perkelkite savo veiklą i tą sferą, kuri leidžia geriau jums išnaudoti savo potencialą. Pavyzdžiui jei esate geras treneris, ieškokite būdų, kaip treniruoti daugiau žmonių, jei esate geras pardavėjas, perleiskite administracinį darbą kitiems ir susitelkite ties pardavimais.

Kiekvienas mūsų turi bent keletą dalykų, kuriuos daro neįtikėtinai gerai. Stenkitės tai daryti kuo dažniau. Tai suteiks daugiau pasitikėjimo savimi ir laimės.

Tai tik keletas iš būdų, kaip galite jaustis laimingesni.

Išbandykite tai ir pajusite, kad jūsų gyvenimas darosi vis laimingesnis. Taip pat nesustokite ieškoti ir naujų būdų, kaip pagerinti savo savijautą.

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
20 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kas yra RINKA?
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer