Straipsniai

Apgaulė pagal Turtingą tėtį Nr.1: Aukštasis mokslas

16 balandžio, 2015 | Autorius: Jurijus Clavas

Pasaulyje egzistuoja įvairių rūšių sukčių. Dažniausiai mes galime juos atskirti, kaip pavyzdžiui tie el.laiškai,, kurie žada jums milijonus jeigu mes parašysime savo banko sąskaitos numerį. Kartais mes nepastebime jų tol, kol nebūna per vėlu, arba kol jie nepadaro klaidos, kaip Bernie Madoffas. O kartais mes visiškai nežinome, kad esame apgaudinėjami, nes mūsų mąstymas nukreipiamas tokia linkime, kad kažkas yra geriausia ir teisingiausiai gyvenimui.

Robertas Kiyosakis kartą savo dienoraštyje pasidalino dalykais, kurie jo nuomone yra apgavystės arba sukčiavimai. Manome, kad tai bus naudinga daugeliui skaitytoje, tad artimiausias keletą savaičių dalinsimės informacija apie tai su jumis. Robertas išnagrinės apgaules, apie kurias daugelis žmonių niekada nežinojo, jis pavadino šią savo straipsnių seriją Apgaulės pagal Turtingą tėtį. Pirmoji apgaulė yra aukštasis mokslas.

Apgaulė „Mokykla = sėkmė”

Kai Robertas buvo jaunas, jo vargšas tėtis visuomet sakė jam, kad geriausias kelias į sėkmę buvo eiti į mokyklą. Jis jautė, kad tai geriausias kelias gauti gerą darbą. Problema buvo tai, kad jo Roberto vargšas tėtis buvo vienas iš labiausiai išsimokslinusių žmonių, kuriuos tik Robertas pažinojo, tačiau jis pastoviai skundėsi dėl pinigų ir koks nelaimingas jis yra savo darbe.

Tuo tarpu Roberto turtingas tėtis, neturėjo koledžo diplomo. Tačiau jis buvo labai turtingas ir sėkmingas. Turtingas tėtis sakė, „Mokykla moko mus būti darbuotoju. Jeigu tu nori būti turtingu, nepasikliauk mokykla”.

Taigi, nuo labai jaunų dienų, Robertas išmoko, kad aukštojo mokslo pažadai dėl sėkmės buvo viena iš didžiausių apgaulių. Štai kodėl jis identifikuoja aukštąjį mokslą, kaip pirmąją apgaulę pagal Turtingą tėtį.

Mokyklos lankymas nepadaro jus finansiškai sumaniais.

Kadangi Robertas pasisako prieš mokyklų sistemą, jį dažnai apkaltina esant anti-švietėjišku. Niekas negalėtų būti toliau nuo tiesos. Tačiau „stok į universitetą” yra vienas iš posakių, kuriuos žmonės nurodo, kaip būdą būti sėkmingais, net nesusimąstydami ar tai tiesa.

Apgaulė pagal Turtingą tėtį, kad mokykla sukurs jums sėkmę pasklidusi visur ir visada. Ne mokyklos lankymas padarys jus sėkmingu, bet greičiau finansinis išsilavinimas – mokymasis, kaip veikia pinigai ir kaip priversti juos dirbti jums – štai, kas padarys jus sėkmingais, ir, deja, jūs to negalite gauti mokykloje.

Kalbant apie pinigus, mokyklos lankymas nedaro jūs protingesniais.

Vertės suvokimas

Tai nereiškia, kad mokymasis nėra svarbus. Pagrindinės žinios, kurias jūs gaunate mokykloje yra svarbios viskam, kas bus po to. Ir jeigu jūs norite būti mokytojas, teisininkas, gydytojas, tuomet akivaizdu, jums teks eiti į koledžą ar universitetą.

Bet ko jūs neišmoksite mokykloje yra tai, kaip veikia pinigai. Švietimas, ypač Amerikoje, nemoko studentų kaip gyventi ar būti savarankiškais. Vietoj to, ji moko mus būti darbuotojais, o ne savo pačių bosais. Ji daro mus darbuotojais vietoje novatorių. Tai didelė priežastis kodėl Robertas vadina mokykla Apgaule pagal Turtingą tėtį. Tiesa sakant, turtingieji naudoja mokykla, kad išlaikyti vargšus vargšais.

Skirtingi intelekto tipai

Vienas iš blogiausių dalykų kalbant apie mokyklą yra tai, kad ji pripažįsta tik vieną intelekto tipą – knygų šviesuoliu. Jeigu neesate knygų šviesuolis, jūs iš karto greitai paženklinamas protingu arba kvailu. Bet Robertas nebuvo kvailas. Jis tiesiog domėjosi kitais dalykais. Ir jam buvo nuobodu. Pavyzdžiui, niekas jam nesakė kada jis naudos skaičiavimą realiame gyvenime, jam tiesiog buvo sakoma paklusti ir mokytis. Jis buvau mokomas būti darbuotoju.

Jo turtingas tėtis taip pat nebuvo knygų šviesuolis. Tačiau jis buvo labai protingas. Jis turėjo gatvės išminties, kurią naudojo, kad taptu labai turtingu. Mokykla nemoko jūsų būti gatvės šviesuoliu. Robertas turėjo to išmokti iš savo turtino tėčio. Jo vargšui tėčiui mokykla buvo labai svarbi, ir jis buvo knygų šviesuoliu. Bet ką tai jam davė? Jis turėjo finansinių sunkumų visą savo gyvenimą.

Tai kita priežastis, kodėl Robertas vadina aukštąjį mokslą apgaule pagal Turtingą tėtį. Taip vadinamieji ekspertai sako jums, kad jums to reikia. Jie sako, kad tai svarbu. Bet iš tikrųjų tai nieko jums nedaro, išskyrus, tai, kad padaro jus geru darbuotoju.

“Bet aš mokiausi apie pinigus universitete!”

Tomas Wheelwrightas, Roberto Rich Dad kompanijos patarėjas mokesčių klausimais, ėjo į koledžą, kad taptų buhalteriu ir gavo tik labai gerus pažymius. Jis taip pat su malonumu papasakotų mums, kad jis negavo jokio praktinio finansinio išsilavinimo. Jis išmoko to, ko reikėjo atlikti darbui, bet ne to, kaip sėkmingai valdyti jo paties finansus. Ir jis studijavo universitete, kad išmoktu žinių apie pinigus!

Žmonės dažnai sako, kad jie mokėsi apie pinigus mokyklose. Jūs galite išmokti kaip balansuoti balansą mokykloje, bet jūs neišmoksite to, kaip iš tikrųjų veikia pinigai. Tai ne atsitiktinumas; tai apgaulė.

Turtingieji naudoja mokyklas, kad treniruoti mus būti gerais darbuotojais. Mes pradedame girdėdami ką mums reikia daryti, ir esame apdovanojami už paklusnumą. Labai lengva vėliau pereiti į kompaniją, kur jums sakoma ką daryti. Ir tai veda mus prie tikėjimo į vyriausybes ir problemų perdavimo joms ir turtingiems bankininkams, kurie tvarko mūsų pensijų fondus. Turtingieji naudoja švietimo sistemą, kad daryti save dar turtingesniais ir išlaikyti jus vargšais, ir kai jūs tai suvokiate, nėra sudėtinga pamatyti kodėl tai viena iš apgaulių pagal Turtingą tėtį.

Galvokite už save patys

Žmonės kurie pakliūną į apgaules dažnai yra tie, kurie neįpratę galvoti patys. Deja, Apgaulė pagal Turtingą Tėtį Nr. 1, Aukštasis mokslas, atima iš mūsų nepriklausomybę galvoti patiems, galvoti kaip verslininkai, novatoriai, investuotojai. Vietoje to jis moko mus būti priklausomais.

Jums reikia išmokti kalbėti pinigų kalba, kad būtumėte sėkmingi. Tam reikia finansinio švietimo, kuris atveria visiškai naują pasaulį, pasaulį, kur jūs galite pasiekti sėkmę, savo pačių sąlygomis. Deja, mūsų mokyklos nemoko šios kalbos. Jos moko jus pagrindų, ir tuomet jos moko specifinio pardavimo ar įgūdžio, ar moko jus tiesiog būti darbuotoju.

[infobox icon=”fi-alert” v2rv=”undefined”]

Šiandien, laikas pradėti galvoti patiems už save. Nepasiduokite šiai apgaulei apie aukštąjį mokslą. Vietoje to, pradėkite savo finansinį ugdymą dabar, ir pradėkite savo kelionę link finansinės laisvės.

[/infobox]

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
20 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kas yra RINKA?
8 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Sėkmės istorijos
16 gegužės, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Banko klaida jūsų naudai
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer