Straipsniai

Būtinos verslininkui savybės: charakterio stiprybė

14 kovo, 2015 | Autorius: Jurijus Clavas

Dabar, daugiau nei kada anksčiau, naujoji karta nori kurti verslus ir pildyti savo svajones, kuriant kompanijas, kurios ne tik pasirūpins jais ir jų šeimomis, bet ir suteiks naudos visai visuomenei. Tai iš tikro džiugina.

Prieš porą metų, Robertas Kiyosakis išleido knygąMido prisilietimas: Kodėl Kai kurie Verslininkai Tampa Turtingais, o Kiti Ne (kol kas deja jos nėra lietuvių kalba), kurią parašė kartu su savo geru draugu, Donaldu Trump’u. Ši knyga apie verslumą verslininkams – tai, kuo labai žavisi Robertas Kiyosakis ir Donaldas Trumpas.

Priežastis dėl kurios Donaldas ir Robertas parašė šią knygą yra ta, kad jie patys išmoko sunkią pamoką, jog egzistuoja penkios, būtinos verslininko savybės, kurų jam reikia, norint būti sėkmingu. Šios savybės nėra sėkmės garantija, tačiau jų neturėjimas yra garantuota nesėkmė. O juk visi iš mūsų nori, kad jiems pasisektų.

Pateikiame jums trumpą informaciją apie vieną iš savybių aprašomų „Mido prisilietime”.

Charakterio stiprybė

Būdamas jaunas R. Kiyosakis, įkūrė sėkmingą Velcro piniginių verslą. Tai įvyko ankstyvais 1980’aisiais ir MTV tik pradėjo populiarėti. Roberto partneriai ir jis turėjo idėją pasinaudoti roko grupių populiarumo, ateinančio su  MTV, bangos privalumais, ir jie licenzijavo grupių pavadinimų ir logotipų naudojimą ant piniginių.

Tam tikrą laiką,  verslas klestėjo. Robertas turėjo tūkstančius platintojų visame pasaulyje, ir žinoma milijonus pardavimų. Problema buvo tai, kad Robertas ir jo komanda iš tikro nenutuokė ką jie darė. To pasekmėje, daugelis jų pardavimo partnerių vėlavo sumokėti ilgiau nei 120 dienų arba iš viso pamiršo apmokėti. Dėl to, Robertas negalėjo mokėti savo tiekėjams,  neturėjo medžiagų tęsti gamybai, ir net kilo pavojus, kad neišgalės sumokėti atlyginimų ir mokesčių. Robertui paprastai tariant trūko grynų.

Kaip rašo Robertas,  jis niekada nepamirš, pietų su savo turtingu tėčiu ir jo kompanijos finansų aptarimo. Žiūrėdamas kompanijos finansų ataskaitą turtingas tėtis jam tarė, „Tavo kompanija serga finansų vėžiu. Tu nustekenai kompaniją, kuri galėjo būti sėkminga. Tu turi žvelgti realybei į akis ir pripažinti sau, kad esi nekompetentingas ir, kad tavo verslas yra žlugęs.”

Tai buvo sunku išgirsti. Iki to laiko, jie stengėsi laikytis, galvodami, kad tuo tuoj pasimatys prošvaistė. Bet jos taip ir nesimatė, ir reikalai iš blogų tapo visai prastais.

Po šio pokalbio, Robertas grįžo pas savo partnerius, ir jie padarė teisingą žingsnį.  Likvidavo inventorių, sumokėjo darbuotojams ir atidėjo pinigų mokesčiams. Kompanija buvo uždaryta, bet bent jau jie nebuvo apgavikais.

Tai buvo pirmoji didelė Roberto, kaip verslininko,  nesėkmė. Tačiau ji nebuvo paskutinė.  Ir jeigu ką ir išmoko Robertas Kiyosakis po daugiau kaip 30 metų versle, tai yra tai, kad Jūs susidursite su neišvengiamai nesėkmėmis. Klausimas ne ar jums nepasiseks; bet, kiek kartu Jūs atsitiesite po nesėkmės?

1 būtina verslininko savybė yra Charakterio stiprybė.

Norint siekti sėkmės, Jūs pirmiausia turite turėti principą daryti teisingus žingsnius, antra, turėti tvirtumo tęsti judėjimą pirmyn, net susidūrus su nesėkmėmis. Tie, kuriems trūksta charakterio stiprybės, pasiduoda susidūrę akis į akį su nesėkme. Tie, kurių charakteriai stiprūs tampa stipresni su kiekviena nesėkme, mokydamiesi iš jos ir adaptuodamiesi kitai galimybei.

Kiek stiprus Jūsų charakteris?

Paliksime Jus pamąstyti apie tai.

Ar norite ugdyti savo charakterį? Sužinoti kiek jis yra stiprus?

Pirmą žingsnį galite tai padaryti seminare „7 pirmi žingsniai Finansinės laisvės link”, kuris vyks Balandžio 8 d. Vilniuje.

Dar neužsiregistravote? Paskubėkite!

Šis straipsnis buvo Jums naudingas? Pasidalinkite juo su draugais bei komentuokite savo mintis žemiau.

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
20 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kas yra RINKA?
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer