Straipsniai

Indė ir ledas

21 kovo, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas

    Ar kartais ir jūs nesijaučiate apriboti atmesdami vieną ar kitą galimybę tik todėl, kad jūsų patirtyje nieko panašaus nebuvo? Perskaitykite šį trumpą apsakymą ir pagalvokite ar nesate gyvenime praleidę ar nepasinaudoję siūlomomis galimybėmis vien dėl šios priežasties.

 

Indė ir ledas

    Dhar Gupta visą gyvenimą pragyveno kaime netoli Jeisalmerio Radžastano dykumoje. Vieną 1822 metų dieną virdama vakarienę ji išgirdo sambrūzdį. Pakėlusi akis, Dhara pamatė pusbrolį Mahavirą, kuris prieš du metus išėjo į kelionę. Jis atrodė sveikas ir per vakarienę papasakojo visiems savo nuotykius.

   Porino apie plėšikus, laukinius gyvūnus, didelius kalnus ir apie kitus neįtikėtinus vaizdus bei nuotykius. Bet labiausiai Dharą pribloškė tai, esą pusbrolis matęs kažką, vadinamą „ledu“.

    „Aš pasiekiau tolimas šalis,kuriose buvo taip šalta, kad vanduo nustojo tekėjęs ir virto kietu skaidriu luitu“, – pasakojo Mahaviras. „Labiausiai stebina tai, kad nėra tarpinės būsenos, kai skystis sutankėja. Vis dar tekantis vanduo yra šiek tiek vėsesnis už sušalusį“.

   Dhara pusbroliu nepatikėjo, bet nenorėjo prie visų ginčytis su juo.Viskas, ką jis sakė, prieštaravo jo patirčiai. Dhara manė esanti per daug protinga, jog tikėtų tokiais dalykais.

Dejvidas Hjumas „Ese apie žmogiškąjį supratimą“, 1748.

     Kai atsitinka kažkas neįtikėtino, pirmiausiai turime apmąstyti, ką apie tai žinome. Negalime atmesti informacijos ar idėjos vien dėl to, kad ji neatitinka mūsų dabartinių žinių ar įsitikinimų. Ypač tai aktualu informacijos amžiuje, kai informacija keičiasi ypatingai greitai. Šiandien naujovė, o rytoj niekam neįdomus dalykas. Jei industrijos amžiuje dirbdami fizinį darbą, galėtumėte užtikrinti sau gerą gyvenimą, dabartiniame amžiuje vargu ar tai teisingas kelias. Pirmiausia, vargu ar fiziškai daug dirbdami uždirbsime daug, nes resursai, o ypač laikas yra riboti. Be to, dabar svarbu ne tik uždirbti pinigus, bet ir teisingai juos investuoti, tačiau daug ir sunkiai dirbdami tiesiog neturite tam laiko. Bet didžiausia bėda yra ta, kad daugelį metų, matydami kaip mūsų aplinkoje sunkiai ir uoliai dirbama, mes tampame kaip savotiškos „Indės“, sunkiai priimančios naujas idėjas ir galimybės, vien dėl to, kad mūsų patirtyje to nebuvo.

     Taigi nesustokite mokytis ir plėsti savo patirtį visomis kryptimis, keliaukite savo pažinimo keliu kaip Mahaviras ir geriau būkite tuo, kuriuo nepatikėjo, negu tuo, kuris nepatikėjo.  

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
20 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kas yra RINKA?
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer