Straipsniai

Neigiami įsitikinimai – tavo kliūtys augimo kelyje

25 spalio, 2016 | Autorius: Andrius Pekarskas

Skaitant šį blogą turbūt pastebėjote, kad pagrindinė čia aptariama tema – asmeninis augimas. Taip yra dėl to, kad mes tikime, jog asmeninis augimas yra pagrindinis dalykas, kaip galime pasiekti savo tikslų. Ir nei vienas žmogus netampa geresniu lyderiu, geresniu verslininku ar tiesiog geresniu žmogumi atsitiktinai. Tam, kad tai pasiektum, turi nueiti ilgą kelią ir stabiliai judėti į priekį. Taip pat įveikti atsiradusias kliūtis.

Šiame straipsnyje bus plačiau papasakota apie 3 didžiausias kliūtis, esančias mūsų galvose, kurios trukdo mums įgyvendinti savo tikslus. Daugelis jų nesureikšmina ir tiesiog ignoruoja, tačiau ilgainiui jos gali sulėtinti ar net visiškai sustabdyti mūsų progresą. Jas pašalinus, galime tikslą pasiekti lengviau.

Kokios tos kliūtys? Jos susijusios su mūsų mąstymu. Yra daug atvejų, kai šios mintys bei įsitikinimai stabdo mūsų progresą ir daro tikslą pasiekiamą dar sunkiau. Kol skaitysite apie šiuos įsitikinimus, paklauskite savęs, kaip dažnai tokios mintys aplanko jus. Pakeitę jas kitomis, pašalinsite bent kelias kliūtis savo kelyje sėkmės link.

  1. Nepritekliaus mąstymas

Kaip dažnai aplink save matai įvairius pasirinkimus? Galimybes? Žmogus, kuris turi nepritekliaus mąstymą, įsitikinęs, jog šie dalykai yra limituoti. Kad mes visi varžomės dėl tam tikro skaičiaus galimybių. Kaip tas posakis, kad šie žmonės pasaulį mato kaip pyragą, kuris turi tik tam tikrą skaičių gabalėlių ir visi kaunasi, kad gautų nors vieną tą gabalėlį. Kai kuriuos žmones šis įsitikinimas motyvuoja siekti daugiau, kad tik gautų tą savo dalį pyrago. Tačiau didžiąją dalį žmonių demotyvuoja ir jie galvoja, jog jų šansai pasiekti sėkmę ir pagriebti savo dalį pyrago yra pernelyg maži.

  1. Nepasitikėjimas savimi

Jei nepritekliaus minčių turintis žmogus galvoja, jog pasaulyje yra per mažai galimybių bei resursų, tai nepasitikintis savimi žmogus per daug nuvertina save. Jis neįvertina savo galimybių, talentų bei stiprybių. Kai galvoji, jog nesi pakankamai geras, pakankamai talentingas, kad pasiektum sėkmę, tai yra kliūtis, stabdanti tavo progresą. Juk kam siekti kažkokių tikslų, jei galvoji, jog vistiek jų nepasieksi? Taip besijaučiantis žmogus gali pastebėti galimybes, tačiau nepakankamai pasitiki savo jėgomis ir jas tiesiog praleidžia.

  1. Bejėgiškumo jausmas

Kai jaučiamės bejėgiai, galvojame, jog neturime sugebėjimų ir jėgų paveikti savo aplinkinį pasaulį. Bejėgiškumas dažniausiai prasideda nuo kokio nors sukrėtimo ar skaudaus įvykio. Gal kažkas ignoravo tavo nuomonę, sumenkino kaip asmenybę. Nors tai ir atrodo ne toks reikšmingas dalykas, tačiau jis galiausiai gali pereiti į tai, kad žmogus nebegali priimti asmeninės atsakomybės už savo gyvenimą. Bejėgiškumo apimtam žmogui visą laiką yra kažkas kitas, kas turėtų nudirbti darbus už jį, kas turėtų prisiimti atsakomybę. Tokie žmonės mažiau linkę ugdyti save, nes galvoja, jog tai vistiek nieko nepakeis – jų įgūdžiai ir pasiekimai vistiek nebus įvertinti aplinkinių žmonių.

Kaip tas kliūtis pašalinti?

Tačiau gera naujiena yra ta, kad tu neprivalai gyventi su šiais įsitikinimais. Iš tiesų, vien tik jų atpažinimas savyje yra pirmasis žingsnis juos nugalint. O visiškai jų atsikratyti galime tiesiog pasirinkdami mąstyti kitaip. Tai yra toks dalykas, kurį gali daryti nuo pat dabar, nuo šiandien. Tavo mintys yra tavo pasirinkimas. Štai kelios strategijos, kaip atsikratyti to trukdančio mąstymo:

Jei tave kamuoja nepritekliaus mąstymas, geriau praktikuok pertekliaus mąstymą. Turbūt skamba kaip raketų mokslas. Bet juk ne taip ir sudėtinga! Vietoj to, kad matytum galimybes kaip kažkokį ribotą dalyką, dėl kurio nuolat vyksta peštynės ir kas pirmesnis, tas gudresnis, įsivaizduok, kad jų yra neribotai ir visiems užteks! Kaip tik, kuo daugiau žmonių padėsi pastebėti naujas galimybes, tuo lengviau jas pastebėsi ir pats. Kitais žodžiais, jei matai, kad kiti pagriebė visus pyrago gabaliukus, nepradėk panikuoti ir verkšlenti, koks pasaulis blogas, o tiesiog iškepk kitą, dar skanesnį pyragą. Tie, kurie turi pertekliaus mąstymą, susitelkia ties galimybėmis, jų išpildymu ir jas įgyvendinę pasiekia savo tikslų!

Jei pagrindinė kliūtis tavo kelyje yra nepasitikėjimas savimi, tai ugdyk savo stipriąsias puses. Tikėti tuo, jog turi ką pasiūlyti. Juk kiekvienas esame unikalus, tu turi savo išskirtinius talentus bei patirtį. Tai tikrai kažko verta. Tikėdamas savo jėgomis, gali jomis ir pasinaudoti.

Jei tave kamuoja bejėgiškumas, prisiimk atsakomybę. Nustok verkšlent, kaip aplink viskas blogai (alga per maža, pilvas per didelis, mama iškepė neskanius kotletus), o imkis veiksmų ir tai pakeisk. Juk, kaip pasakytų vienas žymiausių pasaulyje pardavėjų ir verslininkų Grant Cardone, sekmė yra kiekvieno iš mūsų atsakomybė, pareiga ir prievolė. Rūpinkis tuom, ką gali pakeisti ir susitaikyk su tuo, ko negali. Nė vienas iš mūsų negalime kontroliuoti visko, tačiau už tai, ką gali kontroliuoti, prisiimk pilną atsakomybę.

Romėnų imperatorius Markas Aurelijus yra pasakęs: “Laimingam gyvenimui reikia labai nedaug: viskas yra mumyse, mūsų mąstyme.” Skirtumas tarp to gyvenimo, kurį gyveni dabar ir to, kurį nori gyventi, dažnai priklauso nuo mūsų minčių ir įsitikinimų. Jei kontroliuoji ir gali pakeisti savo įsitikinimus, surasi aiškų ir konkretų kelią link savo tikslų.

Daugiau išminties gali rasti čia: http://www.johnmaxwell.com/blog

O jei nori pagaliau gyvenimo vairą pagaliau paimti į savo rankas, apsilankyk pas mus.

Vilniuje

Klaipėdoje

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
20 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kas yra RINKA?
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer