Kaip sunkus darbas gali Jus nuskurdinti
17 rugsėjo, 2015 | Autorius: Andrius Pekarskas
Šiuo straipsniu Robertas Kijosakis nori pasidalinti viena turtingojo tėčio įžvalga: sunkaus darbo paradoksas.
Turtingasis tėtis Robertui kartą sakė: „Tavo tėtis tiki, kad sunkiu darbu gali uždirbti daugiau. Tačiau supratus B-I Trikampio esmę, įsitikinsi, kad kuo mažiau dirbi, tuo gali uždirbti daugiau ir tai, ką kuri, taps vis labiau vertinga“.
Iš pradžių Robertas nesuprato, ką turtingasis tėtis turėjo omenyje, tačiau po daugelio metų praktikos, jis suprato tai vis geriau.
Šiandien jis sutinka žmonių, kurie bando kurti savo karjerą, kopti karjeros laiptais, naudojasi savo reputacija tam pasiekti. Pinigų srauto kvadrante jie dažniausiai yra E („employee“ – darbuotojas) ir S („self-employed“ – smulkus verslas) pusėse.
Tam, kad taptų turtingas, Robertas turėjo išmokti, kaip sukurti ir sujungti verslo sistemas, kad jos galėtų veikti be jo. Sukūręs ir pardavęs pirmąjį verslą pagal B-I Trikampį, jis suprato, ką turtingasis tėtis turėjo omenyje sakydamas, kad mažiau dirbdamas gali uždirbti daugiau. Šitą mąstymą jis pavadino „B-I Trikampio mįslės sprendimas“.
Skirtumas tarp žmonių, esančių E ir S, bei esančių B („business owner“- verslo savininkas) ir I („investor-investuotojas) kvadrantuose yra toks, kad darbuotojai ir smulkiojo verslo savininkai per daug užsikrauna save ir nori patys viską atlikti.
Jie dažniausiai klaidingai mano, jog svarbiau yra dirbti savo versle, nei kurti savo verslą. Per daug užsikrovę įvairiais darbais jie tiesiog nebeturi laiko plėtoti ir vystyti verslo. Jie nepasitiki kitais, mano, kad patys gali atlikti darbą geriau. Ir jie netiki, kad gali sukurti sistemą veikiančią savarankiškai. Šitos mintys yra kaip barjerai, trukdantys eiti sekmės link.
Turtingas tėtis sakydavo: „Raktas į sėkmę yra tingumas. Kuo daugiau pats dirbi, tuo mažiau gali uždirbti“. Sėkmingi žmonės vietoj to, kad sunkiai dirbtų patys, randa būdų, kaip suburti sėkmingą komandą, kuri dirbtų už juos.
Jeigu jūs ruošiatės būti tokiu žmogumi, kuris sukuria aktyvus, turite rasti būdų, kaip dirbti mažiau ir skirti daugiau laiko aktyvams kurti.
Ar jūs esate visada užsiėmęs ir dirbantis, arba, kaip turtingasis tėtis sakydavo „Nuolat užimtas savo verslu, bet nieko nesukuriantis“? Tada siūlau jums išmokti, kaip dirbant mažiau uždirbti daugiau.
Norite toliau eiti tobulėjimo keliu?