Straipsniai

Kodėl verta tapti finansiškai nepriklausoma moterimi ir 10 patarimų iš Kim Kiyosaki kaip ja tapti.

8 kovo, 2016 | Autorius: J C

 

Besikeičiančiame pinigų, vertybių ir santykių pasaulyje daugelis moterų blaškosi tarp dviejų vaidmenų: mylinti žmona/mama ir versli moteris. Vyrai šį klausimą išsprendžia be jokių abejonių. Jie renkasi karjerą ir tobulėjimą jų pasirinktoje veikloje. Galiausiai socialiniai stereotipai diktuoja, kad vyras yra pagrindinis šeimos maitintojas. Karjeros vystymas suteikia jam ne tik savirealizacijos galimybes, bet taip pat suteikia platų moterų pasirinkimą rimtiems santykiams kurti.

Moterims yra daug sunkiau padaryti teisingą pasirinkimą. Dažniausiai vyrauja du modeliai: pirmiausia karjera – vėliau šeima arba pirmiausia šeima – vėliau karjera. Ir vienas, ir kitas turi ne tik savo pliusus bei minusus, bet ir povandeninius akmenis. Tos, kurios pirmiausia renkasi karjerą, rizikuoja likti vienišos arba praleisti biologinį amžių susilaukti palikuonių. Tos, kurios koncentruojasi pirmiausiai į šeimą, dažnai praranda kvalifikaciją darbo rinkoje, atsiranda nepilnavertiškumo kompleksas ir jos vis labiau tampa priklausomos nuo aplinkos ir vyro. Ir vienu, ir kitu atveju sunku harmoningai derinti šiuos du vaidmenis. Patirtis rodo, kad nei vienoje verslo mokykloje nėra mokoma, kaip tai daryti teisingai. O specializuotuose kursuose moterys mokomos, kaip tapti darbščia žmona, gera mama, kaip gerbti ir paremti sutuoktinį. Bet nepasakojama, ką reiktų daryti, jei vieną dieną moteris liks viena.

Pirmas modelis (karjera – šeima) iš pirmo žvilgsnio yra saugesnis. Moteris yra laisva ir finansiškai nepriklausoma nuo partnerio. Bet sutikime, kad ne visos moterys karjeristės yra finansiškai laisvos, todėl rizika atsidurti sunkioje finansinėje padėtyje išlieka (atleidimas iš darbo, liga ir t.t.). Taigi nei pirmas, nei antras modelis neleidžia jaustis saugiai bei harmoningai vystytis, o saugią ateitį užtikrinti gali tik finansinė nepriklausomybė. Ypač tai aktualu šiandien, nes moterys negali tikėtis finansinės paramos nei iš savo sutuoktinio ar partnerio, nei iš tėvų, darbdavio ar valstybės. Tai, kas tiko žmonėms prieš 50 – 100 metų, praranda prasmę. Todėl moterys, norėdamos užtikrinti sau ir savo vaikams saugią ateitį, turi stoti petys petin su vyrais ir mokytis investavimo.

Visą šio proceso svarbą savo knygoje „Turtinga moteris“ papasakoja Roberto Kiyosakio žmona, partnerė ir bendražygė Kim Kiyosaki. Savo knygoje ji teigia, kad bet kuri moteris turėtų įgyti finansinę nepriklausomybę nuo darbo, vyro ir galiausiai pinigų. Pagrindiniais argumentais Kim laiko skyrybų, atleidimų iš darbo ir gyvenimo trukmės statistinius duomenis.

Pažiūrėkime, kas vyksta mūsų šalyje. Lietuvos statistikos departamento duomenimis pastaruoju 5 metų laikotarpiu buvo užregistruotos 101 180 santuokos, o išregistruota 59 977, vadinasi apytiksliai 59 proc. moterų liko vienišos. Taip pat moterys vidutiniškai gyvena 11 metų ilgiau nei vyrai.  O ties skurdo riba atsiduria 18 proc. vyrų ir 20 proc. moterų. Amžiaus grupėje nuo 50 metų vyrų skurdo lygis sumažėja iki 14 proc., o moterų išlieka toks pat. Yra ir daugiau tokių skaičių kaip: vienišos mamos, auginančios mažamečius vaikus, elementų vengimo statistika ir kt.

Manau kiekvienas iš mūsų savo aplinkoje galėtų rasti nors keletą pavyzdžių, kai daug metų nedirbusi moteris, praradusi kvalifikaciją ar dėl kitokių priežasčių, yra priversta imtis mažiausiai apmokamų darbų, kad išlaikytų save ir vaikus. Todėl Kim ir skatina moteris susimąstyti dabar, kol sunkumai dar neužklupo, (nuoširdžiai tikime, kad starfish bendruomenės narius tokie sunkumai aplenks J) ir imtis veiksmų, užtikrinančių finansinę ateitį ir leidžiančių tapti finansiškai nepriklausoma moterimi.

Nors kiekvienas žmogus savo prigimtimi yra unikalus, bet tai, kas pavyko vienam, yra pasiekiama ir  kitam. Kim Kiyosaki dabar yra finansiškai nepriklausoma asmenybė, ji tapo investuotoja. Patarimai, kuriuos pateikia Kim skirti tiems, kurie nori rūpintis savimi, yra pasiruošę nepaisyti baimės ir eiti į priekį, ir galiausiai pasiekti finansinę nepriklausomybę.

Siūlome  10 patarimų iš Kim Kiyosaki, kaip tapti finansiškai nepriklausoma moterimi.

  1. Mokykitės. Ieškokite įvairių kursų, seminarų apie investavimą ir sudalyvaukite juose; išmokite visus neaiškius terminus; raskite žmonių, kurie jau pasiekė sėkmę ir yra pasirengę pasidalinti savo patirtimi, susitikite su jais.
  2. Pradėkite nuo mažų dalykų. Neskubėkite pritraukti investicijų dideliam objektui, nepirkite tūkstančius akcijų bendrovės, kurios dar gerai neištyrėte. Nereikia investuoti pinigų į tokį verslą, su kuriuo nesate susipažinusi.
  3. Investuokite mažomis sumomis. Jei esate pradedantysis investuotojas, nepradėkite nuo milžiniškų investicijų: kažkam leistina suma gali būti 100 eurų, o kitam 2000 eurų. Tačiau tai turėtų būti suma, kurią galite sau leisti prarasti.
  4. Laikykitės arčiau namų. Jei perkate nekilnojamąjį turtą, tada įsigykite jį savo mieste, rajone, kur jūs gyvenate. Galų gale, jūs tikriausiai geriau žinote situaciją ir kainas tos vietovės, kur gyvenate.
  5. Pasiruoškite laimėti. Labai svarbu yra jūsų požiūris ir nusiteikimas. Jei tikite sėkme ir darote viską jai pasiekti, tai jinai tikrai ateis, tai tik laiko klausimas.
  1. Protingai ir tikslingai pasirinkite aplinką. Labai svarbi šeimos, artimųjų, draugų palaikymas, kai jūs pradedate kažką naujo. Kartais tokios paramos iš artimos aplinkos sulaukti sunku. Susiraskite nuoširdžių žmonių, kurie Jums padės, vadovaus ar tiesiog patars ką ir kaip daryti.
  2. Investavimas – tai procesas. Nelaukite greitų rezultatų iš investicijų. Svarbiausia, kad investicijos neštų pasyvių pajamų srautą į kišenę.
  3. Nesustokite mokytis. Net geriausias meistras gilina savo įgūdžius lankydamas seminarus, dalyvaudamas konferencijose. Jūs visada galite sužinoti ką nors naujo toje srityje, kurioje gilinatės.
  4. Smaginkitės. Dėl kiekvienos, net mažytės sėkmės apdovanokite save, nes esate to vertas!
  5. Būkite protingesni! Išleiskite mažiau nei uždirbate.

 

O dabar grįžkime prie klausimo, nuo kurio pradėjome: ar pirmiausia tapti žmona, ar sėkminga verslininke, ir kaip suderinti šiuos du vaidmenis? Prie aukščiau išvardytų dviejų modelių norėčiau pridėti trečiąją alternatyvą.

Pagalba kitiems – tai daugumos moterų prigimtis; tik rūpindamosis kitais jos gali jaustis atliekančios savo pareigą ir harmoningai vystytis. Todėl jei moteris jau sukūrė šeimą ir nori užtikrinti saugią ateitį, teisingiausia būtų padėti savo vyrui tapti finansiškai nepriklausomam ir sėkmingam. Vyro realizacija – tai pirmas žingsnis link moters finansinės nepriklausomybės. Tik yra vienas svarbus aspektas: moteris neturi būti nuošalyje, kol jos vyras kuria finansinę ateitį, o aktyviai dalyvauti šiame įdomiame procese. Ir tai taps bendra pergale ateityje, tai bus jų pergalė verslo pasaulyje. Po šios pergalės jums nebereikės dirbti dėl pinigų, nes pinigai pradės dirbti jums.

O Kim Kiyosaki istorija mane užburia ir motyvuoja, nes jie su Robertu Kiyosakiu ne tik sukūrė verslą nuo nulio, bet jie tai padarė kartu. Dar daugiau, savo kelionės pradžioje jie patyrė finansinį nepriteklių, gyveno automobilyje, kovojo su giminaičių nesupratingumu ir baime, kad niekas nepasiseks. Jie praėjo sunkų kelią ir Kim nebuvo pasyvi Roberto sėkmės stebėtoja, o kiekvieną žingsnį žengė kartu. Ir dabar mes matome sėkmingą ir turtingą porą, kurioje kiekvienas turėjo savo kelią į finansinę nepriklausomybę.

Ar mes tiesiog žavėsimės, ar pavydėsime ir kritikuosime, ar jų sėkmės istoriją panaudosime kaip pavyzdį, priklauso tik nuo mūsų. Nepamirškime, kad kiekvienas savo ateitį kuria pats, svarbiausia, kad ateityje būtume patenkinti šiandienos pasirinkimu.

Kiti straipsniai

17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 sausio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Svajok taip, tarsi visos svajonės išsipildytų
27 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kodėl yra svarbu planuoti laiką?
20 liepos, 2017 | Autorius: Andrius Pekarskas
Kas yra RINKA?
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer