Pradėkite nuo klausimo „Kodėl?“
26 liepos, 2016 | Autorius: Andrius Pekarskas
Jei turite verslą ar vadovaujate kitam verslui, turite mokėti ne tik papasakoti kuo užsiimate, tačiau ir kodėl tuo užsiimate. Sunku? Tai normalu.
Galite kaltinti savo smegenis, kurios įpratintos mąstyti pragmatiškai (juk esate verslininkas..). Paprastai verslo žmonės mažai filosofuoja ir daug daro.
Tad nieko keisto, kad taip sunku atsakyti į tokį, rodos, paprastą klausimą. Pateikiame keturis argumentus, kodėl ir jums derėtų skirti daugiau dėmesio šiam klausimui.
Lojalumo padidėjimas
Prekės ženklas „Apple“ turi tiek daug fanų ne todėl, kad sugeba gerai gaminti išmaniuosius telefonus – tą gali ir kitos kompanijos, bet todėl, jog „Apple“ turi tvirtą ideologiją – telefonas skirtas iššūkius mėgstančiam individui, laužančiam status quo standartus.
Tol, kol kompanijos produktai žino kodėl egzistuoja, todėl ji turi laisvę gaminti inovatyvius produktus. Vartotojai mano, kad perka produktus, nors iš tiesų jiems patinka pabrėžti savo asmenybę.
Verslo sėkmė (ar nesėkmė) matyti jau pradžioje
Daugybę puikių kompanijų įkūrė individai, kurie asmeniškai susidūrė su tam tikra problema. Turėdami neigiamą patirtį jie nusprendė sukurti geresnį sprendimą ar alternatyvą. Šis originalus sprendimas ir yra bendrovės „Kodėl mes tą darome?“
Tuo tarpu bendrovės, kurios siekia tiesiog pasinaudoti susiklosčiusiomis galimybėmis ar kuria verslą remdamiesi rinkos tyrimais, dažnai patiria nesėkmę. Žmonės turi troškimą išspręsti savo problemas, o ne tas, kurias mums padiktuoja rinkos tyrimai.
Nežinodama, kodėl tuo užsiima, bendrovė patenka į krizę
Kadaise „Microsoft“ žinojo, kodėl egzistuoja – tam, kad padėtų žmonėms dirbti produktyviau. Tokia buvo „Microsoft“ pradinė misija. „Windows“ buvo nuostabus įrankis suvaldyti tą naują daiktą, vadinamą asmeniniu kompiuteriu.
Deja, šiomis dienomis bendrovė užmiršo savo pradinę misiją, ko pasekoje tapo tiesiog dar viena programinės įrangos kūrimo kompanija. Žinoma, ji vis dar turi didžiulę vertę, kuria gerus produktus, pasiūlo tinkamą kainą, tačiau tai nebėra unikalus prekės ženklas.
Vartotojai gali pasakyti, kas yra svarbiausia
Mūsų smegenys negali tiksliai atsakyti į tokius paprastus klausimus, pvz., kokia produkto savybė yra svarbiausia arba ko reikia, kad rinktumėtės šį produktą. Visi vardija tuos pačius dalykus: aukšta kokybė, geras aptarnavimas, daug funkcijų ir gera kaina.
Tad, kaip sukurti išties paklausų produktą? Jei bandysite patenkinti visus šiuos dalykus, neabejotinai patirsite nesėkmę. Turite žinoti savo unikalumą, išskirtinumą – tai ir yra atsakymas į klausimą „Kodėl užsiimame šiuo verslu?“
Žmonės neturi ketinimų vartoti, tačiau jų atsakymai yra lengvai nuspėjami, nes jie neturi verslo supratimo. Vairuoti „Harley Davidson“ yra tiesiog geresnis jausmas, geresnė patirtis, o ne tai, ką būtų galima apskaičiuoti skaičiais.
Tad nustokite savęs klausti ką čia būtų galima sukurti, ko dar nėra rinkoje. Vietoj to, užduokite sau kitą klausimą – kodėl turėčiau užsiimti (ar užsiimu) šiuo verslu? Kokią problemą noriu išspręsti? Jei atsakymo nežinote jūs, jo nežinos ir jūsų klientai.