Straipsniai

Apgaulė pagal Turtingą tėtį Nr.2: Rask darbą

19 gegužės, 2015 | Autorius: Jurijus Clavas

Tęsiame straipsnių seriją „Apgaulės pagal Turtingą tėtį”, kuriuose dalinamės iš Roberto Kijosakio išgirstomis įžvalgomis apie kai kuriuos plačiai visuomenėję įsišaknijusius įsitikinimus, kurie jo nuomone, yra vieni iš didžiausių apsigavimų.

Mes kiekvieną diena aplinkui matome daug apgavysčių. Kartais jos lengvai pastebimos, tokios kaip spam’o laiškai, kurie žada turtus mainais už jūsų banko informaciją. Bet kartais apgaules pastebėti sunkiau. Iš savo Turtingojo tėčio, Robertas išmoko finansinio sumanumo, kuris mokė jį kaip pastebėti apgaulę – ir kaip nepasiduoti jai. Deja, be šio finansinio sumanumo, gali būti labai lengva patekti į apgaulės spąstus, ypač į apgaulių, kurias turtingieji naudoja tam, kad išlaikyti vargšus vietoje.
Šios apgaulės yra tos, apie kurias Robertas ir rašo savo serijoje „Apgavystės pagal Turtingą tėtį”, ir tam, kad išsivaduoti iš tokių apgaulių pinklių, jums dažniausiai reikia kažko  kito, kas įspėtų jus, kad esate apgaudinėjami, pasakytų, kad jūs kažką praleidžiate, ir pasakytų jums, ką jūs galite padaryti, kad tai pakeisti. Pirmoje Apgaulėje pagal Turtingą tėtį Robertas rašė apie Aukštąjį mokslą.  Šiandien, pakalbėkime apie Apgaulę pagal Turtingą tėtį „Rasti darbą”.

Didysis posakis: Tau reikia darbo

Kai Robertas buvo jaunas, jo vargšas tėtis visada sakydavo jam, kad jam reikia eiti į mokyklą, kad galėtų gauti gerą darbą. Jo vargšui tėčiui, gero darbo radimas buvo pats svarbiausias dalykas gyvenime. Roberto vargšas tėtis dirbo labai sunkiai. Ir jis visuomet pergyveno dėl pinigų. Vis dėl to, jis taip niekada ir nepasistūmėjo į priekį. Jo darbas buvo vienas iš dalykų, kuris iš tikro neleido jam pasiekti sėkmės. Jis ilgai darbavosi kitiems, dažnai tik tam,. kad pasidengti pragyvenimo išlaidas ir mokėti didelį procentą vyriausybei mokesčių pavidalu.

Iš kitos pusės, Roberto turtingas tėtis, niekada neturėjo „tikro” darbo, ir jis buvo turtingas ir sėkmingas. Jo turtingas tėtis suprato, kad posakis „Susirask darbą” buvo apgaulė. Vietoje to, kad rasti darbą, jis kūrė darbo vietas. Vietoje to, kad dirbti kažkam kitam, jis dirbo sau. Vietoje to, kad mokėti didelius mokesčius, jis naudojo mokesčių kodą, kad tapti turtingu.

Kaip veikia apgaulė

Priežastis, kodėl „Rask darbą”  yra Apgaulė pagal Turtingą tėtį, yra tai, kad tai daro jus labiau neturtingais, ypač jeigu jūs turite gerai apmokamą darbą, nes jūs mokate daugiausiai mokesčių.

Ir spėkite kas nemoka daug mokesčių? Verslo savininkas, kuriam jūs dirbate. Apgaulė tampa dar baisesnė, kai jūs pasižiūrite į tai iš ilgalaikės perspektyvos. Jeigu jums gerai sekasi darbe, jeigu jūs kopiate karjeros laiptais, koks būna jūsų atlygis? Mažas algos padidėjimas ir didesnis mokesčių padidėjimas.

Tampa dar blogiau, jeigu dirbate sau. Jūs mokate didžiausius mokesčius per laisvųjų profesijų arba savęs įsidarbinimo mokesčių formas.

Vienintelis būdas išvengti to, tapti didelio verslo savininku arba investuotoju, ir priversti jūsų pinigus dirbti jums. Štai kur gyvena ir dirba turtingieji. Sistema yra sukurta taip, kad naudą gautų turtingieji, taigi jie gali pasilikti savo pinigus, tuo tarpu užsitikrindami, kad jūs būsite apmokestinami.

Mokesčių apgaulė

Kai jūs suvokiate, kad mokesčiai yra būdas išlaikyti jus jūsų vietoje, jūs galite pastebėti, kad ši Apgaulė pagal Turtingą tėtį, iš tikrųjų tėra tik Apgaulės pagal Turtingą Tėtį Nr. 1 „Eik į mokyklą” išplėtimas. Mokykloje jus moko būti geru darbuotoju, kad jeigu dirbsite sunkiai galėsite pasiekti sėkmės. Tačiau iš tiesų, jūs negalite, ne tokiomis sąlygomis.

Vyriausybė duoda mokesčių lengvatų tiems žmonėms, kuriuos identifikuoja, kaip kuriančius darbo vietas: verslininkams ir didelių verslų savininkams. Jie nori, kad privatus sektorius vystytų nekilnojamą turtą, kurtų kompanijas, ir generuotų turtą. Vyriausybė skatina tai. Kaip atlygio, vyriausybė tikisi, kad darbuotojai mokės mokesčius, kurie padengs tokias sritis, kaip Sveikatos ar Socialinė apsauga.

Kai kurie žmonės ginčijasi, kad darbdaviai taip pat moka šiuos mokesčius, tačiau, ką jie daro iš tikrųjų, tai naudoja pinigus, kuriuos kitu atveju mokėtų jums, kad apmokėti jų mokesčių dalį.

Melagingas saugumas

Idėja, kad darbas yra svarbi jūsų asmeninio saugumo dalis, yra didelė Apgavystės pagal Turtingą Tėtį Nr. 2 „Rask darbą” dalis. Realybė yra tokia, kad darbo turėjimas nepadaro jus saugiais. Jums tereikia pasižiūrėti į mūsų ekonomikos būklę ar peržvelgti naujienas ir pamatysite, kad žmonės praranda savo darbus. Ekonomikoje, kur žmonės praranda darbus, saugesnė pozicija yra turėti savo kompaniją, kuri atleidinėja žmones.

Pasitraukimas iš kovos

Roberto vargšas tėtis, kaip daugelis žmonių, buvo sąlygotas ir mokomas būti darbuotojų, nuo tos dienos, kai jis gimė.  O jo turtingas tėtis išsiveržė iš šio mąstymo ir buvo verslininku. Jis vertė savo pinigus dirbti. Jis buvo turtingųjų pusėje, pusėje apsaugotoje vyriausybės. Bet, kaip jums ten patekti?

Pirmas atsakymas paprastas. Jūs tai darote didindami savo finansinio išprusimo žinias ir pradėdami mąstyti, kaip verslininkai, o ne darbuotojai. Kada jūs tai darote, jūs išsiveržiate iš žiurkių rato. Jūs suvokiate, kad viskas ko buvote mokomi apie darbo radimą ir sėkmę yra melas, ir, kad yra kitas kelias – geresnis kelias, kuris tikrai veikia. Ir tai paslaptis, apie kurią turtingieji nenori, kad jūs sužinotumėte.

[infobox icon=”fi-alert” v2rv=”undefined”]

Norite praverti duris link šio kelio?

Kviečiame Jus pasidomėti mūsų mokymais.

[/infobox]

Kiti straipsniai

23 birželio, 2020 | Autorius: Andrius Pekarskas
6 stiklainių sistema – būdas padedantis lengvai valdyti savo finansus
17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nariu Eugenijumi Bareiša
4 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Asmeninis biudžetas: kam reikia skaičiuoti ir planuoti išlaidas
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer