Straipsniai

Griūtis priešakyje: kaip išgyventi pinigų žlugimą

18 rugpjūčio, 2015 | Autorius: Andrius Pekarskas

Šiandien dalinamės su Jumis James’o Rickards’o, JAV teisininko, ekonomisto, investuotojo su 35 metų patirtimi, mintimis apie pinigus ir jų žlugimą:

Du klausimai, kuriuos man dažniausiai užduoda dėl pinigų žlugimo yra šie: kas sukels šį žlugimą ir kada tai įvyks?

 

Tai yra logiški klausimai, tačiau nesvarbu, kas sukels monetarinės sistemos griūtį ir štai, ką aš turiu omenyje.

Įsivaizduokite, jog esate kalno pakalnėje, ant to kalno susikaupę daug sniego ir toliau sninga. Atsiranda sniego lavinos pavojus. Sniegas kalno viršuje nestabilus,  jūs stebite, kaip sninga vis stipriau. Jeigu jūs esate  ekspertas, žinote, jog sniego lavina susidarys ir nušluos tiek slidininkus, tiek miestelį.

Štai, snaigė sudrumsčia kelias kitas snaiges, sujudimas išplinta ir sniego masyvas tampa laisvas, pradeda slysti ir pasileidžia žemyn, palaidodamas visą miestelį po sniegu.

Ką jūs kaltintumėte? Snaigę ar nestabilų sniego masyvą?

Aš manau, jog snaigė nereikšminga. Jei ne šita, tai kita snaigė ankščiau ar vėliau būtų sudrumsčiusi masyvą.

Tas pats galioja ir monetarinės sistemos griūčiai. Visa finansinė sistema yra nestabili. Taigi, kai aš galvoju apie riziką, aš nesusitelkiu ties snaige, kiti faktoriai taip gali gali sukelti sumaištį. Tai gali būti realaus aukso trūkumas, nes jo yra vis mažiau. Tai gali būti kokia garsaus žmogaus savižudybė. Arba stichinė nelaimė.

Gali būti įvairios priežastys, bet ką aš turiu omenyje, tai neturi reikšmės. Kas svarbu, tai, kad finansinė sistema yra tokia nestabili. Klaidos jau yra padarytos. Nėra taip, kad mes pridarysime kokių blogų dalykų, kurie sukels riziką. Rizika jau yra. Mes tiesiog laukiame sukelėjo.

Mano atsakymas į klausimą kas sukels finansinės sistemos griūtį yra, kad tai gali būti daug kas. Tačiau tai nėra svarbu. Svarbu, kad investuotojai jau turėtų būti sunerimę, nes nestabilumas jau įsitvirtinęs.

Mano nuomone tai įvyks per tris – keturis metus. Tai nebūtinai atsitiks rytoj (nors ir galėtų), bet tai ir ne dešimties metų prognozė. Tokie dalykai atsitinka kas keturis ar penkis metus. Vienas rizikos apibūdinimas – kas blogiausia gali nutikti?

Tai ne linijinė, o ne eksponentinė funkcija. Ką aš turiu omenyje, kai sistemą padidini tris kartus, riziką padidini ne tris kartus, o dešimt ar net šimtą kartų.

Taigi aš apie finansinės sistemos griūtį galėčiau pasakyti du dalykus: tai gali nutikti labai netikėtai (tikriausiai taip ir bus) ir mes nematysime, kaip tai ateis, taigi turime pradėti ruoštis jau dabar.

Investuotojai man kartais sako: „Žinai, paskambink man 15:30 val. Dieną prieš tai nutiks, taigi aš galėsiu parduoti savo akcijas ir nusipirkti aukso.

Visų pirmiausia, taip nebūna dėl priežasčių, kurias jau išdėsčiau. Visų antra, jūs galite nerasti tiek aukso, ir labai svarbu suprasti, kodėl. Kai prasideda pirkimo manija, kaina pradeda kilti, ne 10$ ar 20$ už unciją, bet 100$ už unciją, tada 200$ ir galiausiai 1000$. Ir tada žmonės sako: ech, turėjau nusipirkti daugiau aukso. Tačiau tu jau nebegalėsi jo gauti. Didieji dėdės jį gaus, pavyzdžiui kaip bankų valdytojai, centriniai bankai, milijardieriai, jie galės gauti aukso, tačiau paprasti investuotojai – ne. Tada pamatysite, kad aukso platintojai tada jau aukso jums nebepristatys, jūs galėsite tik stebėti aukso kainą, tačiau ne jį nusipirkti. Jau bus per vėlu.

Ačiū už dėmėsį.

P.S. Laikas pasiruošimui yra jau dabar. Ir aš manau, kad kiekvienas žmogus, o ne tik bankų valdytojai ar milijardieriai nusipelnė tiesos apie pavojus, kurie kesinasi į mūsų visų gerovę.

Atminkite, kad per krizes ir dideles nelaimes visada yra žmonių, kurie ne tik išgyvena, bet ir praturtėja. Taigi kurioje pusėję norite būti JŪS? Toje, kurie kaltins aplinką ir skųsis, ar kurie dar labiau padidins savo turtus ir krizės metu suklestės?

Paimta iš: http://dailyreckoning.com/how-to-survive-the-monetary-collapse/

[infobox icon=”fi-info” v2rv=”undefined”]

Tikiuosi, kad pasirinkote antrąjį variantą. Turiu jums ypatingą pasiūlymą. Nepraleiskite šio šanso pakeisti savo gyvenimą.

[/infobox]

[button text=”REGISTRUOKITĖS Į KLAIPĖDĄ 201.6.08.24   ” size=”small” link=”http://starfish.academy/lt/cfws-klaipeda/”]

[button text=”REGISTRUOKITĖS Į VILNIŲ  2016.08.30     ” size=”small” link=”http://starfish.academy/lt/cfws-vilnius/”]

Kiti straipsniai

23 birželio, 2020 | Autorius: Andrius Pekarskas
6 stiklainių sistema – būdas padedantis lengvai valdyti savo finansus
17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nariu Eugenijumi Bareiša
4 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Asmeninis biudžetas: kam reikia skaičiuoti ir planuoti išlaidas
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer