Straipsniai

Kaip matyti pinigus, kai kiti jų nemato?

22 balandžio, 2015 | Autorius: Jurijus Clavas

Finansinis raštingumas, kaip finansinio intelekto raktas

Akis mato pinigus„Vidutinis žmogus, kalbant apie investavimą, 95% procentais vadovaujasi akimis ir tik penkiais procentais protu. Jeigu Jūs norite tapti profesionalais V ir I kvadrantuose, Jums reikia treniruotis, kad akys dalyvautų tik 5 procentais, o protas 95% procentais.” Turtingas tėtis

Kiekvieną dieną trilijonai dolerių elektroniškai juda po visą planetą. Šiandien yra sukuriama ir prieinama daugiau pinigų nei kada nors.  Problemą yra tai, kad pinigai yra nematomi. Šiandien, didžioji jų dalis yra elektroniniai. Taigi, kai žmonės ieško pinigų savo akimis, jiems nepavyksta nieko pamatyti.

Daugelis žmonių vos suduria galą su galu, gyvendami nuo atlyginimo iki atlyginimo, ir tuo pačiu metu 1,4 trilijono dolerių „skraido” aplinkui pasaulį kiekvieną dieną, ieškodami ko nors, kas jų norės. Jie ieško kažko, kas žino, kaip pasirūpinti jais,  brandinti , auginti juos.

Jeigu Jūs žinote, kaip pasirūpinti pinigais, pinigai plūs pas jus ir bus metami į jus. Žmonės maldaus jūs juos paimti. Jeigu jūs nežinote, kaip pasirūpinti pinigais, pinigai aplenks jus.

Mokymasis matyti pinigus

Roberto Kijosakio turtingasis tėtis buvo tvirtai įsitikinęs, jog tam, kad matyti pinigus, jūs turite turėti finansinį intelektą. Jo finansinio intelekto apibrėžimas buvo toks: Tai yra ne kiek pinigų jūs uždirbate, bet kiek pinigų jums lieka, kaip sunkiai jie dirba jums, ir kelioms kartoms jūs juos išsaugote.

Turtingajam tėčiui, finansinis intelektas prasidėjo nuo paprasto finansinio švietimo ir augo nuo to momento. Jis jautė, kad švietimas buvo svarbus, nes jums reikia treniruoti smegenis tam,kad matyti pinigus; tai neatsiranda savaime.

Finansinis raštingumas

Raktas į sėkmingą jūsų smegenų treniravimą tam, kad pamatyti pinigus yra finansinis raštingumas, gebėjimas suprasti kapitalizmo žodžių ir skaičių sistemas. Jeigu jūs nesuprantate žodžių ar skaičių, jūs galite kalbėti kita kalba.

Turtingam tėčiui, kiekvienas PINIGŲ SRAUTO kvadrantas buvo skirtinga šalis su savo kalba. Darbuotojai (D), Sau dirbantys (S), Verslai (V) ir Investuotojai (I), visi naudoja skirtingus būdus, žvelgdami į pasaulį ir net skirtingus žodžius, apibūdindami tuos požiūrio į pasaulį būdus. Kiekviename kvadrante, jeigu jūs nesuprantate žodžių, jūs nesuprasite skaičių.

Pavyzdžiui, jeigu gydytojas sako, „Jūsų sistolinis spaudimas yra 120 ir diastolinis – 80„, ar tai gerai ar blogai? Ar tai viską, ką jūs turite žinoti apie savo sveikatą? Atsakymas, akivaizdžiai yra neigiamas, tačiau tai pradžia. Lygiai taip pat, jeigu paklausti, „Mano akcijų P/E rodiklis yra 12, ir mano buto kapitalizacijos norma 12. Ar tai viskas, ką turiu žinoti apie savo turtą?” Vėl gi, atsakymas yra ne, tačiau tai pradžia.

Finansinio raštingumo pradžia yra žodžių ir skaičių žinojimas, ir finansinis raštingumas yra finansinio intelekto pagrindas. Nesutiksime su nuomonę tų žmonių, kurie sako „Tam, kad kurti pinigus, reikia pinigų.” Mūsų nuomone, gebėjimas kurti pinigus iš pinigų prasideda nuo pinigų kalbos supratimo. Kaip sakė turtingasis tėtis, „Jeigu pinigai pirmiausiausia nebus tavo galvoje, jie nelips ir prie tavo rankų.”

Pradėkite ugdyti savo finansinį raštingumą šiandien

Starfish Academy, mūsų misija yra žmonių gyvenimo kokybės gerinimas, per vertingą mokymąsi ir tobulėjimą, o pirmas žingsnis tam yra tobulėjimas finansinio raštingumo srityje.  Tiek nemokamų, tiek mokamų resursų pagalbą, mes norime padėti kitiems suprasti pinigus ir tai, kaip jie veikia, tam, kad kiti galėtų gyventi pilnavertį ir sėkmingą gyvenimą. Tam savo veikloje aktyviai naudojame vieno geriausių pasaulyje finansinio raštingumo mokytojų Roberto Kijosakio sukurtas metodikas.

[infobox icon=”fi-address-book” v2rv=”undefined”]

Mes kviečiame jus pasinaudoti jo ir mūsų sukauptomis žiniomis tam, kad pradėti jūsų finansinio raštingumo ugdymą. Jūs galite pradėti sudalyvaudami įvadiniame 4 valandų seminare.

Artimiausias ir paskutinis šį sezoną vyks Gegužės 13 d., Vilniuje

[/infobox]

 

Kiti straipsniai

23 birželio, 2020 | Autorius: Andrius Pekarskas
6 stiklainių sistema – būdas padedantis lengvai valdyti savo finansus
17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nariu Eugenijumi Bareiša
4 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Asmeninis biudžetas: kam reikia skaičiuoti ir planuoti išlaidas
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer