Straipsniai

Kaip žaidimas padeda turtėti?

25 rugpjūčio, 2015 | Autorius: Jurijus Clavas

irankiai

Kodėl žaidimas yra geriausias būdas padidinti savo finansinės žinias

1996 metais Roberto Kijosakio edukacinis stalo žaidimas „Pinigų srautas“ buvo duotas garsaus universiteto dėstytojams, kad šie jį įvertintų. Dėstytojų atsakymas buvo: „Mes universitete žaidimų nežaidžiame, taigi mūsų nedomina mokyti studentus apie pinigus. Jie ir taip turi mokytis svarbesnių dalykų.“

Kaip mes iš tikrųjų mokomės

Šį atsakymą pateikė, nepaisant daugelio visų įrodymų, kad geriausias būdas mokytis – praktikuotis (simuliuoti realią situaciją), pavyzdžiui žaisti žaidimus, o ne skaityti ir klausyti (paskaitos ir knygos). Kaip Gabe Zichermann sako savo nuostabioje TED kalboje „Keičiant žaidimą moksle“: „Žmonės yra veikimo mechanizmas. Tai mūsų prigimtis.Ir tam yra biologinė priežastis – tai nuostabus neurotransmiteris, hormonas pavadinimu dopaminas.“

Pranešėjas kalba, kaip modernioji edukacinė sistema iš esmės yra priešinga žmogaus prigimčiai. Liepimas mums sėstis ir žiūrėti į lentą mažai padeda mokytis, nes daugiausiai mes išmokstame bandydami, darydami klaidas ir pasiekdami rezultatus. Dopaminas, kuris išsiskiria, kai mes pasiekiame norimus rezultatus, sukelia malonumą, padeda geriau įsiminti ir daug efektyviau mokytis.

Toliau pasakojama, kodėl žaidimai yra mokslo ateitis, pateikiama pavyzdžių, kaip mokytojai, naudodami žaidimą „Monopolį“ Kalifornijos mokykloje be visų įprastų dalykų moko vaikus apie pinigus. Rezultatai:  40 vaikų pateko tarp geriausiai matematikos egzaminą Kalifornijoje išlaikiusių mokinių, nors  dar prieš pradedant naudoti žaidimą ten pateko vos 10 vaikų.

Ši kalba verta pažiūrėjimo.

Keliauk, kur norėjai

Dažniausiai tokių žaidimų kūrėjai, o ne mokykla, patenkina šitą žmonių poreikį mokytis praktikuojantis. Kūrėjai moko per žaidimus, metodu, kurį dauguma mokymo įstaigų ignoruoja.

Tai atspindi ir svarbi verslo taisyklė: „Neik ten, kur tavęs nenori.“ Kitais žodžiais, lengviau pardavinėti žaidimus ir tokiu būdu padėti žmonėms tobulėti jiems norimose srityse.

Gera žinia ta, kad vis daugiau mokyklų pradeda naudoti „Pinigų srauto“ žaidimą edukacijos tikslais. Tačiau ir visuomenė pradeda mėgti šitą žaidimą, jį perka ne tik pavieniai asmenys, bet ir organizacijos, bažnyčios, bei jaunimo programos. Šie žmonės nori pagerinti savo bei artimųjų finansinį išsilavinimą.

„Thunderbird“ vadybos aukštoji mokykla pasirinko „Rich dad“ produktus: „Pinigų srauto“ kvadrantą bei „Pinigų srauto“ stalo žaidimą savo verslo mokymo programose. Šis prestižinis universitetas pasaulyje žinomas dėl savo mokymo programų.

Taigi, pradėkite žaisti.

 Norite padidinti savo ir šeimos finansinį raštingumą? Šis žaidimas – puikus būdas tai padaryti.

 

Kiti straipsniai

23 birželio, 2020 | Autorius: Andrius Pekarskas
6 stiklainių sistema – būdas padedantis lengvai valdyti savo finansus
17 balandžio, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Informacinės erdvės švara
16 kovo, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nare Alina Kraujutiene
15 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Interviu su vidinio rato nariu Eugenijumi Bareiša
4 vasario, 2018 | Autorius: Andrius Pekarskas
Asmeninis biudžetas: kam reikia skaičiuoti ir planuoti išlaidas
UAB STARFISH ACADEMY

info@starfishacademy.lt

+370 686 86833

Sekite mus:

SUSISIEKTI
Kontaktu forma footer