Vienintelis kelias į finansinę laisvę – verslininko mąstymas
11 rugpjūčio, 2015 | Autorius: Andrius Pekarskas
Mes visi žinome senąjį posakį: „Turtingieji tampa dar turtingesni, kol neturtingi skursta“, bet kodėl taip yra? Pabandykime atsakyti į šį klausimą. Ar turtingieji turi, moka iš prigimties kažką tokio, ko neturtingi, vidutinybėje sustingę gyventojai – ne? Aš manau, kad taip. Ir paaiškinsiu kodėl.
Mokymo sistema
Mes visi augant buvome mokomi, jog aukštasis išsilavinimas – stabiliausias bei realiausias kelias į sėkmę. Žmonės, kurie laikosi šios taisyklės, patys savo kailiu išbando aukštojo išsilavinimo teikiamą naudą, tačiau dauguma jų neskiria laiko mokytis pinigų taisyklių. Deja, mūsų edukacinė sistema buvo sukurta išauginti visą gyvenimą sunkiai dirbančius darbuotojus, o ne savarankiškus milijonierius.
„Pagrindinis edukacinės sistemos sukūrimo tikslas buvo ne pakelti išsilavinimo lygį Amerikoje, kaip buvo manyta tuo metu, o daryti įtaką žmonių išsilavinimui, panaudojant pinigų galią. Siekis buvo klasėse perteikti tokį požiūrį, kuris skatina žmones būti pasyviems ir nuolankiems. Tikslas buvo (ir tebėra) išauginti tokius piliečius, kurie buvo pakankamai išsilavinę dirbti produktyviai esant priežiūrai, tačiau nepakankamai išsilavinę siekti kažko daugiau ar nepaklusti valdžiai. Tikrasis išsilavinimas buvo prieinamas elito vaikams.“ Edward Griffin, 1903
Jei pasirinkote, ar planuojate pasirinkti profesinę karjerą, jūsų gyvenimas tikriausiai bus patogus. Tačiau be pritaikytų verslo, investavimo žinių gyvenimas, apie kurį svajojote vaikystėje, gali būti labai sunkiai pasiekiamas.
Skola
Kokia jūsų pradinė reakcija, kai išgirstate žodį „skola“? Devynių iš 10 žmonių ji tikriausiai nebūtų teigiama.
Dauguma žmonių pasiima paskolas arba naudojasi kreditinėmis kortelėmis sumokėti už daiktus, kurių negali įpirkti. Dauguma šių daiktų tampa pasyvais. Tai reiškia, jog jie siurbs pinigus iš jūsų kišenės ir daugiau tų pinigų niekad nepamatysite.
Tam, kad suprastumėte skolą ir kaip su ja tvarkytis, jūs turite praplėsti žinias apie jos panaudojimo būdus bei galimybes. Jei jūs dar to nežinote, tai skola gali būti ir gera.
Gera skola gali jus padaryti turtingesnius.
Tarkime, jūs pasiimate paskolą ir nusiperkate nekilnojamo turto nuomai. Tai būtų vertinama kaip gera skola, nes iš tikrųjų tai atneša jums pinigų. Palyginimui paskola, kurią pasiimate, kad nusipirktumėte tą norimą Mercedes automobilį, kurį galite įpirkti gyvendami mamos rūsyje, būtų vertinama kaip bloga paskola.
Geros paskolos naudojimas ir suprantimas gali pagerinti jūsų finansinį stabilumą, o ne jį sumažinti.
Taupykite pinigus
Dažniausiai girdima taisyklė Nr.2 – eik į mokyklą, gauk gerai apmokamą darbą ir taupyk pinigus. Taip, taip, taip, mes visi esame tai girdėję.
Jeigu mes iš tiesų norime būti turtingi bei gyventi gausoje, sunkiai dirbami ir padėję indėlį banke to nepasieksime. Visai kaip ir su gera skola, žinojimas, kaip išleisti pinigus yra toks pat svarbus, kaip ir žinojimas kaip juos uždirbti ir taupyti. Mokykitės apie tą investavimo rūšį, kuri jus domina ir ten išleiskite tuos pinigus. Dirbkite dėl pinigų ir tada priverskite juos dirbti jums. Kitu atveju amžinai būsite įstrigę žiurkių rate.
Gaukite darbą didelėje korporacijoje ir kilkite karjeros laiptais
Mums visiems buvo tas galvą spaudžiantis momentas, kai suvokemė, kad turime priimti rimtą sprendimą, kuria kyptimi norime palenkti gyvenimą. Jums nusibodo gyventi po tėvų stogu ir jaučiate nenugalimą norą gyventi nepriklausomai. Bet kas dabar? Kai pasiekiame amžių, kuriame pagal visuomenės normas turime paimti gyvenimą į savo rankas, pastebėjau, kad žmonės renkasi vieną iš šių variantų:
- Tiesiog užsimerkti ir pasinerti į socialinį gyvenimą (draugai, antros pusės, vakarėliai ir t.t.).
- Nusistovėti darbe, kurį mėgsta (ar blogesniu atveju net nemėgsta). Tas darbas nesuteikia jokių realių augimo ar tobulėjimo galimybių, bet yra pakankamai stabilus ir gali suteikti patogumo jausmą.
- Gauti darbą didelėje korporacijoje ir lieti prakaitą, ašaras bei kraują stengiantis kopti karjeros laiptais.
- Nusispjauti į visas taisykles, tapti verslininku ir įgyvendinti savo tikslus.
Nemanau, kad tie žmonės, kurie pasirenka A arba B variantą yra susirūpinę dėl savo ateities. Pasirinkimas C yra ta vieta, kur gyvenimas tampa sunkus. Šie žmonės siekia sekmės ir yra pasiryžę dėl jos dirbti. Problema tame, kad šie žmonės praleidžia geriausius savo metus sunkiai dirbant ir vis siekiant to aukso puodo, esančio kažkur už vaivorykštės. po tiek praleisto laiko sunkiai mokantis ir tikintis gauti darbą didelėje korporacijoje. Blogiausia, kad jie skiria savo gyvenimus kitų žmonių verslui ir nedirba dėl savęs. Jie vis tikisi geresnio atlyginimo, paaukštinimo, premijų ir visą savo energiją skiria tam, kad gautų tą algalapį.
Visi, kurie pasirenka D variantą, supranta savo verslo svarbą ir nenori dirbti dėl kitų. Jie geriau lies prakaitą bei kraują siekiant sukurti savo verslą ir tapti finansiškai nepriklausomais.
Gyventi žemiau savo norų
Viskas priklauso nuo jūsų mąstymo. Jeigu jūs susitelkiate gyventi žemiau savo sukurtų normų, kaip jūs tada galite tobulėti ir pagerinti savo finansinę būklę?
Sakoma, kad žmogus, kuris gyvena žemiau savo galimybių kenčia nuo vaizduotės trūkumo. O aš sakau, kad jeigu negali to įpirkti, surask būdą padaryti tai įmanoma!
Paimta iš: http://www.lifehack.org/articles/money/the-only-route-financial-freedom-entrepreneurial-mind.html
[infobox icon=”fi-info” v2rv=”undefined”]
Jeigu Jūs norėtumėte pradėti ugdyti savyje šiuos bei kitus verslininko mąstymui būdingus bruožus, apsilankykite mūsų seminaruose:
Artimiausi vyks Rugpjūčio 24 d. Klaipėdoje ir Rugpjūčio 30 d. Viniuje.
Plačiau skaitykite:
- Seminaras Klaipėdoje: http://starfish.academy/lt/cfws-klaipeda/
- Seminaras Vilniuje: http://starfish.academy/lt/cfws-vilnius/
[/infobox]